Ловля хижих видів риб взимку на спінінг з берега

Рубрика: Ловля різних видів риб

01-12-20-04     Вже декілька років підряд зими теплі, і тому багато річок взагалі не замерзають, або замерзають частково. У наслідок цього, можна ловити щуку, окуня і деяких інших хижаків на спінінг з берега (ФОТО)

    Ловля риби спінінгом зимою важча, ніж в інші пори року. Візьміть до уваги, що з човна в холодну пору ловити не зручно, та й небезпечно: борти й весла починають вкриватися льодом, човен важчає, управляти ним стає складно. Тому в зимовий період більшість рибалок ловлять рибу на спінінг з берега.

Пошук риби та вибір оснащення спінінга в зимовий період

      Для бажаючих освоїти зимовий спінінг потрібно засвоїти, що в холодній зимовій воді у будь-якого живого організму йде підвищена витрата енергії. Взимку навіть молодь риби, яка служить їжею різним хижакам, починає харчуватися виключно висококалорійною їжею, не роблячи великих переміщень по водоймі.

01-12-20-04

    Що стосується щуки, то вона також стає менш рухливою. Якщо влітку вона може переслідувати приманку майже до самого берега, то взимку цього не відбувається. Хижачка дуже чуйно реагує на правильність подачі приманки, адже і для зимового переміщення живця, її кормового об’єкту, характерна деяка загальмованість рухів. Тому рухи приманки, що імітує потенційну здобич хижачки, взимку повинні бути також уповільнені, не такі активні.

     Враховуючи те, що зимову щуку, судака, окуня потрібно шукати, спінінгіст повинен бути мобільним. Важливо не впиратися на одній точці, а регулярно переміщатися від одного підходящого місця до іншого, експериментуючи не тільки з штучними приманками, але і з оснастками.

Вибір приманки для зимової риболовлі на спінінг

     Приманки можуть застосовуватися ті ж, що і влітку, звичайно, в основному ті, які розраховані на глибинну ловлю, так як взимку хижак найчастіше стоїть на глибоких брівках. Багато в чому вибір місця стоянки хижака визначається умовами річки (ширина, глибина, течія та інше).

     Рівномірна проводка взимку працює погано, тому потрібно брати приманки, які розраховані під джигову або твічінгову ловлю. При зимовій ловлі на джигові приманки застосовується в основному рівномірну ступінчасту проводку, з просуванням приманки на два-три оберти ручки котушки і тривалими, до 5 сек, паузами. Закидання можна робити під різними кутами до напрямку течії.

01-12-20-01

     Ривкова техніка, твічінг, добре працює при ловлі різних хижаків на воблери, як взимку, так і влітку. Для зимової ловлі твічінгом підходять плаваючі, тонучі воблери і суспендери. Якщо ви ловите на плаваючий воблер, то при рівномірній підмотці він почне заглублятися до тієї глибини, яка вказана в його характеристиках, при різкому ривку вудилищем вгору частота виляння носової частини воблера вправо-вліво збільшиться, а при зупинці проводки приманка почне повільно спливати.

    Зазвичай такі поєднання різних рухів приманки і провокують хижака на атаку. Можна зупиняти воблер після того, як спрямованим ривком вправо або вліво він відхилився від лінії руху.

     Ловля на тонучі воблери взимку добре підходить у тих місцях, де під берегом йде різкий звал на велику глибину. Тоді Ви закидаєте воблер на потрібну вам ділянку і, дочекавшись, коли він ляже на дно, робите потяжку – воблер піде вгору. Вудилищем при ривках вправо-вліво приманці задають привабливу гру. Таким чином, як би крокуючи воблером по сходах, ми підводимо його з глибини на більш мілку ділянку.

      Про воблери нейтральної плавучості (суспендери) слід сказати, що їх проводка біля дна максимально наближена до горизонталі. Проводити їх треба на відстані 40-100 см від ґрунту.

01-12-20-02

     Для ловлі окуня, дрібного судака на відкритих ділянках швидкоплинних річок іноді з успіхом застосовується оснащення з повідцем, що завершуються маленькою м’якою приманкою. Взимку активність багатьох риб сильно залежить від течії.

     На течії хижак, як правило, тримається біля дна, віддаючи перевагу бровкам. У залежності від сили течії, доводиться по-іншому балансувати снасть, щоб завжди тримати контакт з дном. Для цього використовують на кінці жилки змінні грузила різної ваги. Повідець з дрібним твістером або віброхвостом кріпиться до основної жилки через потрійний вертлюжок і приєднаний до нього карабін. Довжина повідця між грузилом і потрійним вертлюжком 30-50 см. Довжина повідця з приманкою – 30-80 см. Все залежить від ваги і технічних характеристик приманки, а також від сили та особливостей потоку.

    Дуже важливий момент – товщина жилки. Часом доводиться йти на ризик обриву снасті при виважуванні крупної риби, лише б зберегти чітку збалансованість оснащення. Адже коли жилка на течії парусить, грузило зносить. Як правило, збільшення ваги грузила тягне за собою збільшення товщини жилки. При проводці необхідно, щоб крок переміщення грузила становив 30-50 см.

     Підсумовуючи вище приведені аргументи, слід відзначити, що для максимальної результативності риболовлі на спінінг у зимовий період кожен рибалка повинен враховувати власний досвід, особливості водойми та погодні умови.

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree