Підлідна ловля краснопірки

Рубрика: Ловля різних видів риб

zimnayakrasnoperka     Краснопірка має дуже примітний зовнішній вигляд і є дуже красивою рибою. Ловити її можна і влітку, і взимку. У зимовий період ловити цю рибу трохи складніше, тому що її пошуки на водоймі, покритому льодом більш складні. Адже в цей час краснопірка менш активна, ніж у теплу пору року. Втім, рибалка на краснопірку взимку вельми цікава і заслуговує на увагу.

    Зрозуміло, для успішного лову краснопірки з льоду потрібні заточені під цю рибу снасті, досвід і навички, а також уміння вибрати привабливу для даної риби приманку.

Де шукати краснопірку?

     Краснопірку слід, перш за все, шукати на водоймах з невеликими глибинами без течії або з дуже слабким протоком води. Там де є зарості трави, і слід в першу чергу шукати цю рибу. Що стосується великих глибин, то в таких місцях зазвичай краснопірка неактивна, і ловити її там марно.

    У період становлення льоду найвища вірогідність зловити краснопірку на мілинах, де є очеретяні зарості, а також на кордоні мілин із звалами на глибину. Комиш та очерет саме ті місця, де краснопірка найчастіше воліє перебувати. Досвідчені рибалки зазвичай з таких місць і починають риболовлю. Такі місця характерні частими зачепами, тому під рукою повинні бути запасні снасті.

Снасті та оснащення

     Підлідна ловля краснопірки ведеться традиційною вудкою, оснащеною кивком. У вигляді приманки використовують мормишку або гачки з насадженим мотилем, чи опаришем. Також можна використовувати для підлідної риболовлі оснащення з невеликим поплавцем. Жилка на вудці не повинна мати діаметр більше 0,12 мм. В ідеалі у рибалки повинно бути в наявності кілька снастей з жилками різного діаметру.

zimnayakrasnoperka

    Якщо вудка оснащується простим гачком, тоді потрібно оснастити жилку невеликим вантажем. Зазвичай це невеликі дробинки зі свинцю. Розмір гачка варіюється від №10 до №14.

     Якщо в якості приманки в оснащенні використовуються мормишки, то їх діаметр не повинен перевищувати 4,5 мм. Фахівці радять використовувати мормишки з вольфраму, вони при невеликих розмірах мають досить велику вагу. Найчастіше підлідна ловля краснопірки відбувається на мормишку, яка за формою нагадує дробинку. Забарвлення приманки слід підбирати в залежності від рівня освітленості, в похмуру погоду підійдуть приманки білих і сріблястих тонів, а в ясну більш темного забарвлення.

Принади

     Коли настає холодний сезон, у риб сповільнюється обмін речовин, а їх активність значно знижується. Навіть багато мирних риби переходять на харчування високобілковою їжею. А значить, в цей час стають актуальними тваринні приманки. Взимку найбільш затребуваною наживкою у рибалок є мотиль. На цю личинку ловлять практично будь-яку рибу і хижу, і мирну.

09-03-16-04

    Ще однією популярною наживкою тваринного походження є опариш. Не менш дієвою наживкою рибалки вважають личинку реп’яхової молі. Таких личинок без проблем можна знайти в стеблах будяків і в його колючому насінні. В основному підлідна ловля краснопірки відбувається саме на такі наживки.

Lopuch

    Коли відбуваються відлиги, краснопірка може непогано клювати і на компоненти рослинного походження. Це може бути тісто з додаванням ароматизаторів, перлова каша або манна бовтанка. Коли риба починає вередувати, досвідчені рибалки рекомендують комбінувати наживки, нерідко тільки таким способом можна спокусити краснопірку на клювання.

Прикормка

    Якщо взимку використовувати для лову червоноперки підгодовування, то шанси значно підвищаться, а улови збільшаться. Ароматна прикормка буде приманювати до лунки різну рибу навіть з віддалених від лунки місць. Взимку риба швидко насичується, а значить, підгодовування варто кидати в лунку потроху. Однак робити це потрібно досить часто.

    Вельми дієву для підлідної ловлі краснопірки прикормку зробити самостійно досить просто. Для цього потрібно:

  • стакан соняшникової макухи або перемеленого смаженого насіння соняшнику;
  • подрібнена цитрусова цедра в сухому вигляді в кількості однієї склянки;
  • панірувальні або житні сухарі в кількості однієї склянки;
  • 4-5 крапель анісової спиртової настоянки;
  • пшеничне борошно в кількості 50-60 г.

    Прикормка, кинута в лунку, створює мутний шлейф, в якому присутні невеликі поживні компоненти. Таку суміш застосовують тільки в сухому стані. За допомогою годівниць суміш опускають на дно лунки.

Тактика підлідної ловлі краснопірки

     Підлідна ловля краснопірки чимось нагадує ловлю окуня, тут вітається активний пошук риби і швидке переміщення від лунки до лунки. Якщо краснопірка на ділянках з очеретом не клює, тоді краще почати ловлю в більш глибоких місцях і на ділянках біля них.

    Лунки, які не порадували результатом, потрібно підгодувати, а пізніше до них знову повернутися. На запах прикормки може підійти кілька особинкраснопірки.

    У процесі лову краснопірки рибалці потрібно чергувати інтенсивність гри приманкою. Спочатку вона робиться повільно з низькою частотою проводки, а далі темп гри треба буде збільшувати.

     Ознайомитися також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree