Чорна п’явка

1

Рубрика: Наживки

03-06-16-06      П’явки є однією з кращих наживкою для лову практично всіх видів прісноводних риб. Розглянемо, в яких місцях збирають п’явок і як на них ловлять рибу.

     Ефективність п’явок на риболовлі полягає в тому, що вони не гинуть від тривалого перебування під водою, оскільки вода є їх природним середовищем проживання. Насаджена на гачок п’явка постійно активно крутиться, тим самим, принаджуючи рибу. Також, вони володіють щільним, «гумовим» тілом. П’явки відмінно тримаються на гачках, риби не можуть поцупити їх або розірвати, як хробаків або опаришів.

03-06-16-06

     П’явки – бридкі створіння, на наш погляд, але вони є улюбленими ласощами для риб. Також, п’явки є головним паразитом у риб, так як вони частенько присмоктуються до риб і п’ють їхню кров. Доводилося ловити щук взимку, у яких на зябрах сиділи п’явки, або зловиш навесні сома, а на ньому сидить кілька штук. Можливо, саме через це, риба так жадібно клює на п’явку.

03-06-16-03

     Збирають п’явок по берегах водойм, піднімаючи каміння або сміття. Часто їх знаходять на підводній частині очерету, на осоці, під листям латаття та на іншій водяній рослинності.

03-06-16-04

      Після рясних дощів п’явки самі масово виповзають на береги водойм і їх можна легко збирати просто під ногами, як виповзки після дощу. Але в суху погоду вони ховаються під прибережними камінням або в прибережному смітті.

03-06-16-02

     Під час рясних, тривалих дощів, вони вилізають навіть на дерева.

03-06-16-01

     Зберігати п’явок досить просто. Їх поміщають в скляну банку, заповнену на дві третини водою, і закривають капроновою кришкою. Обов’язково, у капронової кришці слід зробити кілька надрізів ножем, для циркуляції повітря, але так, щоб не було великих щілин, через які п’явки легко втечуть. Для тривалого зберігання банку з п’явками поміщають в прохолодне місце, в підвал або в холодильник. Воду слід раз на тиждень міняти, підійде звичайна з крана. Підгодовувати п’явок можна хробаками або дрібною рибкою. При правильному зберіганні п’явки можуть жити в банці рік і навіть більше.

 

03-06-16-05

     Ловляться на п’явку практично всі види риб, враховуючи розміри риби і п’явок. Природно, що на велику п’явку складно зловити дрібну швею. А ось велика риба залюбки клює на п’явку. Враховуючи розмір, вагу і силу очікуваного улову слід уважно поставитися до міцності риболовної снасті: кастинг вудлища, діаметр волосіні або шнура, розмір гачків.

     На річках з швидкою течією п’явки ефективно працюють на різних донках, заборонених переметах ( в поза нерестовий період дозволено застосовувати до п’яти гачків). У п’явок на обох кінцях є присоски, якими вони присмоктуються до каміння, що лежить на дні. Якщо п’явка присмокчеться до каменя, риба її не може з’їсти, а значить і не ловиться. Щоб уникнути цього, перед закидом слід пробити гачком обидві присоски і вже тоді закидати снасть у воду.

     У водоймах зі стоячою водою (озерах, водосховищах), хороший результат дають резинки. Головне, щоб у водоймі взагалі була риба.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Комментарии: (1)

Привіт, я родом зі Словаччини і шукаю постачальників чорних п’явок для риби. Будь ласка, будь ласка, напишіть мені дякую.

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree