Гнойові черв’яки, дощові, земляні, підлистяники та виповзки.

Рубрика: Наживки

07-03-16-02     Хробаки – це універсальна насадка для лову практично всіх видів риб. Розглянемо способи насадки на гачок. Як добути, як зберігати, як розводити?

     Поділ черв’яків на гнойових, дощових, земляних, підлистяних та виповзків є досить умовною, але має величезне значення для рибалок:

07-03-16-03

  • найбільш уловистими вважаються гнойові черв’яки. Вони відмінно справляються зі своїм завданням, приваблюють рибу запахом, кольором і рухами на гачку. На них ловляться всі представники сімейства коропових і невеликі особини хижих видів риб. У місті хробаків можна придбати в будь-якому рибальському магазину. А за містом їх без особливих зусиль можна накопати в купах зі сміттям, із гнійним перегноєм. Але у літню спеку вони швидко псуються. Важливо, щоб на рибалці вони не потрапляли під дощ і не перегрівалися на сонці. Щоразу після користування ємність із хробаками треба класти в тінь або кишеню з тіньової сторони;
  • меньше уловистими є звичайні земляні (городні) черв’яки. Вони, як правило, трохи дрібніше гнойових хробаків і не володіють таким привабливим для риби запахом. З цієї причини, рибалки надають перевагу гнойовим черв’якам;
  • після рясних дощів на поверхню землі виповзає безліч дощових черв’яків і виповзків. Дощовими потоками їх змиває у водойми, де їх із задоволенням поїдають риби. З цієї причини дощові черв’яки є відмінною наживкою;
  • черв’яки підлистяники мають вишнево червоне забарвлення, дуже рухливі і живучі. Для риби вони більш привабливі, ніж дощові черв’яки. Вони живуть у землі під перепрілим листям, особливо під дубовим;
  • виповзками прийнято вважати дощових або земляних черв’яків довжиною понад 20 см. Мають сірувато червоне забарвлення, служать прекрасною наживкою для лову великої нехижої риби, а іноді і хижаки можуть спокуситися даною приманкою. Зазвичай таких хробаків збирають на землі вночі після рясної роси або гарного дощу. Цей черв’як, незважаючи на свою значну товщину, дуже м’який і легко обривається, тому тягнути різко виповзка за кінець, який стирчить із землі, не можна, діставайте їх плавно і акуратно. На виповзків ловлять великих коропів, лящів і навіть сомів.

Зберігання та розведення черв’яків.

     Досвідчені рибалки завжди намагаються забезпечити себе приманками незалежно від сезону чи примх погоди. Зробити це набагато легше, якщо створити невеликий розсадник для розведення черв’яків. Це можна зробити наступним чином: в тіні вибрати ділянку площею 2-3 м² і скопати на глибину 50-60 см. Потім розпушити грунт і внести старе листя, рослинні відходи з городу, обривки гнилих тканин або полотняних мішків. Потім запустити кілька десятків черв’яків.

07-03-16-07

     Періодично слід поливати розплідник водою і підгодовувати черв’яків різними залишками їжі (відходами овочів, хліба). Приблизно через місяць можна буде починати брати черв’яків із розплідника.

07-03-16-04

     Для тих, у кого немає можливості організувати розплідник в саду, а також для забезпечення хробаками у зимовий період, можна організувати такий розплідник в гаражі або підвалі. Для цього потрібен дерев’яний ящик. Дно ящика потрібно буде засипати піском, змішаним з городньою землею, потім насипати шар перепрілого листя, а потім знову засипати землею, перемішаною з листям. Зверху накрити мішковиною або будь-якою іншою тканиною. Після цього в ящик запустити кілька сотень здорових черв’яків.

07-03-16-09

     Догляд за таким розплідником зводиться до систематичного (один раз у 2-3 тижні) зволоження і підгодівлі черв’яків. Ящик повинен знаходитися в прохолодному місці. Чим більше об’єм ящика, тим більш сприятливі умови для життя і розмноження черв’яків.

07-03-16-05

     Необхідно пам’ятати про те, що гнойових хробаків не можна зберігати разом із іншими хробаками, так як вони виділяють речовини, отруйні для інших видів хробаків. А городні (земляні), розкладаючись, знищують всіх інших.

07-03-16-06

     Для підвищення уловистості напередодні риболовлі відправляють черв’яків у «чистилище»: перебирають, видаляють слабких і неживих, потім поміщають у зволожений піщаний грунт, із добавкою моху і шматочків гнилої деревини, а перед риболовлею можна ще й приправити черв’яків декількома краплями нерафінованої соняшникової олії.

Насаджування черв’яків на гачок.

     Існує кілька способів наживлення черв’яків на гачок: за голівку, не закриваючи жала і цівки гачка; закриваючи цівка; не виводячи жало; панчохою, тобто ховаючи весь гачок і залишаючи вільним лише кінчик хробака. Якщо йде ловля великої риби, то на гачок насаджуються кілька черв’яків пучком, коли черв’яки проколюються посередині і біля хвостиків і головок. Для лову дрібної риби на гачок насаджують тільки шматочок хробака.

07-03-16-01

     Всі черв’яки наживлюються на гачок під шкіру, відступивши від головки на 1-1,5 см, у середині приховують гачок із жалом, а хвостик повинен звиватися на волі. Великих черв’яків частково зміщують на повідець і виводять жало в середину тіла, потім згинають або обертають хробака навколо цівки і знову вводять в його тіло гачок, виводячи жало ближче до хвоста. Такий спосіб наживки добре маскує гачок, надає черв’якові більше жвавості і довше зберігає його живим.

     Дрібних черв’яків надягають на гачок купкою, для чого їх проколюють поперек у головки і в середині тіла. Першого черв’яка краще надягти на повідок, а останнім закрити жало гачка. Для наживки хробака не можна користуватися занадто великим і товстим, так званим подвійної міцності гачком. Він повинен бути в 3-4 рази коротше по довжині, ніж черв’як, і достатньо тонкий, щоб надіти хробака не по середині, а під шкіру.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree