Застосування пінопласту в якості наживки

Рубрика: Наживки

25-05-16-00     В рибальській практиці пінопласт застосовують для виготовлення поплавців, воблерів, гуртків, різних буйків, а рибалки – народ винахідливий і спритний. Ось і знайшли пінопласту нове застосування як наживки.

     Пінопласт під час прикладання невеликих зусиль розпадається на невеликі кульки. Найцікавіше, що риба іноді клює на пінопласт і геть відмовляється брати на натуральні насадки.

25-05-16-00

     Рибальська снасть для лову на пінопласт в більшості випадків не відрізняється від тієї, яка використовується при ловлі на натуральні приманки. На річках з швидкою течією (у Чернівецькій області – Прут, Черемош, Серет, Дністер) часто застосовують таку снасть:

  • коротке вудилище, телескоп або дух складний спінінг, з кастингом від 20 г.;
  • основна волосінь діаметром 0,3 мм або шнур;
  • безінерційна котушка;
  • годівниця виготовлена з металевої сітки, в нижній частині залита свинцем до якого прикріплений металевий відведення, а у верхній частині протягнута мотузка, для закривання годівниці з їжею;
  • повідці з волосіні діаметром 0,2 мм або тонкий шнур;
  • маленькі гачки № 6-8 чорного кольору, один або два, кому як подобається.

28-02-16-04

     На гачок насаджують кульку від пакувального пінопласту діаметром 2.5 – 3 мм і зсувають його на середину вигину гачка. Набивають годівницю прикрмкою і закидають. Течія річки поступово вимиває крихти прикормки з годівниці. Тим самим, нижче годівниці за течією утворюється кормової слід. Підходячи до годівниці, риба зустрічає на своєму шляху кульки пінопласту і, очевидно, приймаючи їх за частинки корму, проковтує. Завдяки гострим гачкам вона самоподсікаєтся.

     Іноді хороші результати дає трохи змінена снасть. Все залишається так само, крім повідка. Основний повідець беруть довжиною 1-1,5 м і прив’язують до нього на коротких повідках 3-5 гачків. На гачки надягають пінопласт, а жало закривають 1-2 опаришами. Гачки з пінопластом ширяють у товщі води над дном, що особливо добре приваблює рибу.

     Якщо покльовки є, а риба не засікається, можна спробувати ловити «на стук». Для цього спінінг потрібно постійно тримати в руці і при клюванні миттєво підсікати. Клювання, як правило, дуже різке, схоже на удар. Звідси і пішла назва цього способу лову. Перший раз, коли відчуєте таке клювання, подумаєте, що тягнете марену кілограма на 2, проте будете дуже здивовані, коли побачите підуста грам на 300.

     На пінопласт можна ловити не тільки на течії, але і в стоячій воді. Для цього потрібні кульки пакувального пінопласту діаметром 1.5 мм або трохи більше. Для такої ловлі використовують спеціальну резинку. Основна волосінь береться діаметром 0.25-0.3 мм, повідці 0.18-0,2 мм. Дуже короткі повідці (довжиною близько 5 см) в’яжуться прямо до основної волосіні. Відстань між ними – подвійна довжина повідця або трохи менше. В’яжуться вони в такій послідовності, починаючи від гумки:

  • два повідка з гачками;
  • маленька годівниця із дрібної сітки без грузила;
  • інші повідці.

     Відстань від годівниці до найближчих повідків має бути трохи довжині повідка. Найбільш зручно годівницю не прив’язувати до волосіні, а приєднувати, до прив’язаного на волосінь заводному кільцю, за допомогою застібки. Гачки потрібні № 3,5 – 4, невеликі, темні, тонкі і обов’язково дуже гострі.

     Після установки «резинки» і налаштування чутливого до найніжнішого клювання сигналізатора, на гачки насаджують кульки пінопласту, в годівницю насипають трохи недовареного пшона, прикріплюють її до волосіні і обережно стравлюють волосінь назад. Коли гума повністю витягла волосінь назад, потрібно кілька разів злегка підсікти, щоб пшоно з годівниці розсіялося по дну. Такі підсічки необхідно робити і в процесі лову, якщо клювання довго немає. Періодично необхідно досипати прикормку в годівницю. Карасі, збираючи розсипанне по дну пшоно, разом з ним хапають і гачки з кульками пінопласту, очевидно, приймаючи їх за зернятка. Деякі рибалки для додання пінопласту ще більшої схожості з зерном, опускають кульки спочатку в яєчний жовток, а потім в окріп. При найменшій підозрі на клювання, миттєво підсікають. Карась ловиться як правило навіть більші, ніж в тій же водоймі на натуральну насадку.

25-05-16-02     Ловити на пінопласт на водосховищах або озерах можна і із використанням різних годівниць. Більшість коропових видів риб, втягує їжу з потоком води. І разом з водою їм в рот влітає кулька пінопласту разом з гачком. При спробі виплюнути не їстівний об’єкт, гачок проникає в губу карася. Риба смикається і остаточно засікається або від ваги годівниці або від натягу основної волосіні. Щоб відбувалася засічка, потрібно щоб жало гачка було повністю відкрито.

25-05-16-01      Є ще одна принада, в якій використовується пінопласт. Багато рибалки ловили самі або, принаймні, знають, що таке «борідка», для лову хижих риб: судака, окуня, головня, жереха. Вона складається з трійника до якого прикріплена борідка з козячої вовни. Насаджування шматочка пінопласту на гачок цієї снасті часто активізує клювання коли повнітю не клює.

25-05-16-03     Взагалі, застосування пінопласту в комбінаціях із іншими наживками і рибальськими снастями різних конструкція, часто дає позитивний результат.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree