За останні п’ятнадцять років популяція цієї риби так зменшилася, що вченим доводиться допомагати природі. Мальків для цього вирощували півроку. Рибка вже не маленька, і тепер жоден хижак їй не перешкода, зрозуміло, крім людини з сіткою (ФОТО)
4 жовтня 2019 року відбулося зариблення р. Дністер в с. Дорошівці Заставнівського району Чернівецької області червонокнижним видом риби. Мальків всього півтисячі, але після зариблення зазвичай виживає третина. У цих риб хороші шанси вирости і через пару років дати потомство на волі.
«Оскільки це досить великий і важкий так званий зарибок, майже 40 грам кожна особина, то виживаність буде набагато вище», – пояснює Олексій Худий, доцент кафедри біохімії та біотехнології Чернівецького національного університету ім. Ю. Федьковича.
Для розведення п’ять рибин стерляді відловили шість років тому, і потомство вони дали вже не вперше.
«Це вже друге таке покоління, воно повністю вирощене в неволі, але від батьків, виловлених з Дністра», – говорить Олексій Худий.
Відзначимо, що стерлядь – червонокнижний вид. І якщо рибоохронці знаходять її в браконьєрських сітках – випускають назад. Правда, іноді вона і сама клює на гачки рибалок.
«Рибалкам попадається, але за неї дуже великий штраф – 48 тисяч гривень. Так що виловлювати цей водний біоресурс не можна», – нагадала начальник управління Держагентства рибного господарства в Чернівецькій області Вікторія Устименко в новинах «Сегодня» на телеканалі «Україна ».
За сприятливих умовах, випущені рибки віднерестяться вже через шість років.
Довідкова інформація:
Стерлядь у Дністрі була найбільш розповсюдженою з осетрових риб. Даний вид був поширений в Дністрі усюди від Дністровського лиману до передгірних ділянок басейну. У минулому чисельність стерляді в Дністрі була досить високою, що забезпечувало можливість промислового освоєння її запасів у різний час і в різних ділянках басейну.
На сьогодні стерлядь (Acipenser ruthenus Linnaeus, 1758), як зникаючий вид, охороняється Червоною книгою України, Бернською конвенцією, а також Червоним списком МСОП.
Джерело:
Фото з Фейсбук
Ознайомитись також:
- 10.09.19 в річки Прут та Черемош вселили понад 13 тисяч мальків лосося (ФОТО і ВІДЕО)
- 6 та 7 серпня 2019 року в річки Прут та Черемош випустили 135 тисяч мальків форелі (ФОТО)
- 09.04.19 у місті Бучач відбулося зарибнення річки Стрипа (ФОТО)