Останні випадки лову вугрів на Дністрі фіксували понад 30 років назад, ще до будівництва Дністровської ГЕС, яка перекрила цим рибинам шляхи до нерестилища. Про це у Facebook повідомила спільнота “Хотинські вісті” (ФОТО)
Користувач Facebook Rustam Bayramov, який і впіймав цю рибу, розповів, як йому це вдалося.
Рустам каже, що зловив вугра 10 червня о 23 годині. Клюнув вугор на виповзка біля с. Атаки Хотинського району Чернівецької області на відстані 55-60 м від берега на глибині 2,5-3 м. Вага здобичі 2.987 кг.
Довідкова інформація:
Вугор європейський (Anguilla anguilla) – це прохідний вид риби. Самки живуть в прісній воді, а самці – в солоній. Нереститься ця риба в Саргасовому морі на глибині 1000 м. Після нересту дорослі особини гинуть. Коли вугор став “сріблястим” значить йому вже пора готуватися до 7-10 тис. км подорожі. Значні жирові запаси під шкірою зумовлюють цей колір і стають енергетичним запасом на подорож в Саргасове море. Самці залишаються в морі і в ріки не заходять – їхня величина до 50 см і вага до 250-300 г.
Тобто, виловлений Рустамом вугор – це статевозріла самка, готова до нересту. Постає питання, яким чином вугор мігрує через греблі? Також вугор живе і в Шацьких Озерах. Згідно з однією теорією, ця риба мігрує підземними ріками.
«Вугра я відпустив. Хай розмножується. Він дав великої насолоди при виважуванні. Хай принесе потомків сюда щоб моя дитина теж могла половити таку цікаву рибину», – розповів Рустам.
Ознайомитись також:
- Десять найбільш незвичайних видів риб (ФОТО)
- В Тернопільський став вселили Червонокнижних осетрів (ФОТО + ВІДЕО)
- За жорстоке поводження з рибою американець потрапив за ґрати (ФОТО)