Вселення зарибку здійснювалось на території Івано-Франківської та Чернівецької областей в багатьох місцях річок для досягнення рівномірного поширення молоді лосося дунайського в природних водотоках, для кращого забезпечення кормовими ресурсами та підвищення шансів на виживання мальків цього цінного виду риби (ФОТО і ВІДЕО)
Загальні обсяги вселення риб склали понад 13 тис. екз. мальків цінного ендеміка Карпат, зокрема в р. Прут на Івано-Франківщині випустили понад 7 тис. мальків.
Зарибок вирощено за державні кошти в Державній установі «Рибоводний форелевий завод «Лопушно» в Чернівецькій області. Середня вага одного екз. становила 5,2 г.
Обсяги вселення цінних видів риб (лосося дунайського та форелі струмкової) визначались відповідно до «Науково-біологічного обгрунтування проведення заходів з штучного відтворення аборигенних представників родини лососевих в річкових басейнах Дунаю та Дністра (на період 2019-21 рр.)», розробленого в 2019 році Інститутом рибного господарства Національної академії аграрних наук України.
Контроль за проведенням робіт із зариблення здійснювала спеціальна комісія, утворена Державним агентством рибного господарства України.
До складу комісії увійшли представники Чернівецького та Івано-Франківського рибоохоронних патрулів.
На заході були присутні представники ГО «Протидія корупції та моніторинг екології «Скеля», представники місцевих адміністрацій, рибалки та громадські активісти Прикарпаття і Буковини.
Довідкова інформація:
Лосось дунайський, або головатиця — вид ряду лосось родини лососевих. Найцінніша риба річок басейну Дунаю, що витікають з Карпат, представник лососевих, відомий також під назвою головатиця. Він зустрічається на сході Закарпатської області в середній і нижній течіях річок Тересви і Тереблі, у Тисі, у Передкарпатті — басейнах Прута і Черемоша.
Це одна з найбільших риб гірських річок, довжина тіла здебільшого не перевищує 50-70 см, маса 6 кг (у минулому досягав довжини понад 2 м і маси понад 150 кг), тривалість життя понад 20 років, зрідка до 60 років, граничним вважають вік понад 100 років. Лосось дунайський вважається реліктовою формою тайменя, раніше широко розповсюдженого у водоймах Євразії.
З 1994 року лосось дунайський занесено до Червоної книги України як зникаючий вид. Причиною зменшення його чисельності є зарегулювання, зниження водності та забруднення річок. Найсуворіша охорона і штучне розведення лосося сприятиме збільшенню чисельності цього цінного виду. Вилов головатиці в Україні заборонений.
Джерело:
Івано-Франківський рибоохоронний патруль
Ознайомитись також:
- 6 та 7 серпня 2019 року в річки Прут та Черемош випустили 135 тисяч мальків форелі (ФОТО)
- З нагоди проведення акції «День форелі» відбувся запуск мальків форелі у річки урочища Женець (ФОТО і ВІДЕО)
- 09.04.19 у місті Бучач відбулося зарибнення річки Стрипа (ФОТО)