30.01.17 у Тернополі започаткували новий громадський рух «Вільний Дністер»

Рубрика: Новини

30-01-17-01     Метою данного руху є захист річки від руйнівних та протизаконних планів будівництва на Дністрі у межах Тернопільської, Чернівецької та Івано-Франківської областей, шести гідроелектростанцій. Для цього, на офіційному інтернет-представництві Президента України активісти руху зареєстрували електронну петицію №22/032527-еп (ВІДЕО).

     Про рішення об’єднатися громадські активісти повідомили 30 січня 2017 року,  під час прес-конференції. Спорудження ГЕС, за словами активістів, загрожує руйнуванням природної та історико-культурної спадщини одного з семи Природних чудес України – Дністровського каньйону.

    Масштабне затоплення земель у долині річки, перетворення її в каскад замулених ставків із стоячою водою, загибель живих організмів, порушенням природного водного режиму – такими можуть бути наслідки будівництва, переконані учасники руху.

30-01-17-01

     «Незважаючи на одноголосне рішення депутатів Тернопільської та Івано-Франківської обласних рад про повну заборону будівництва ГЕС на Дністрі, уряд з грубими порушеннями законів України затвердив відповідну Програму розвитку гідроенергетики до 2026 року. Замовниками цієї програми є ПАТ «Укргідроенерго» та олігархи, котрі володіють енергетичним ринком України», – йдеться у заяві громадського руху.

     Активісти зазначають, що вже розпочато процедури розроблення за кошти держбюджету проектної документації Дністровського каскаду ГЕС.

     «На жаль, деякі посадові особи обласних органів влади, ігноруючи рішення представницьких органів, почали готувати грунт для реалізації згубного для Дністра проекту в місцевих громадах», – наголошують учасники руху.

     Активісти зазначають, що вдаватимуться до акцій протесту, щоб не допустити будівництва ГЕС.

Повний текст електронної петиції №22/032527-еп від 12.01.17

     Гідроенергетичне лоббі в Україні РОЗПОЧИНАЄ черговий проект – будівництво 6 нових гідроелектростанцій на Дністрі на території Тернопільської, Івано-Франківської і Чернівецької областей.

     На сьогодні ПАТ “Укргідроенерго” провело тендер на підготовку техніко-економічного обґрунтування для будівництва каскаду гідроелектростанцій на Верхньому Дністрі. Процес оформлення документів розпочато…

ЯКЕ МАЙБУТНЄ ЧЕКАЄ НА ДНІСТЕР, ЯКЩО ГЕС ПОБУДУЮТЬ?

     ДЛЯ РІЧКИ: ЗНИКНЕННЯ ШВИДКОПЛИННОГО ДНІСТРА, ПОГІРШЕННЯ ЯКОСТІ ВОДИ, ПЕРЕТВОРЕННЯ ЖИВОЇ РІЧКИ НА СТАВКИ-ВОДОСХОВИЩА, ЗАМУЛЮВАННЯ.

     ДЛЯ НАСЕЛЕННЯ: БУДУТЬ ПІДТОПЛЕНІ ЗЕМЛІ ТА ЧАСТКОВО ВІДСЕЛЕНІ МЕШКАНЦІ ФАКТИЧНО УСІХ СІЛ, ЯКІ ЗНАХОДЯТЬСЯ БІЛЯ ДНІСТРА У МЕЖАХ ЧЕРНІВЕЦЬКОЇ, ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ТА ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ (ВИСОТА ПІДЙОМУ ВОДИ СТАНОВИТИМЕ ЩОНАЙМЕНШЕ 9 МЕТРІВ).

     ДЛЯ ДНІСТРОВСЬКОГО КАНЬЙОНУ: ЗАТОПЛЕННЯ ЧАСТИНИ ОДНОГО ІЗ 7 ПРИРОДНИХ ЧУДЕС УКРАЇНИ, ВТРАТА ПЕРСПЕКТИВ ПЕРЕТВОРЕННЯ НА ПРИРОДООХОРОННИЙ І ТУРИСТИЧНИЙ ОСЕРЕДОК ЄВРОПЕЙСЬКОГО ЗНАЧЕННЯ.

     ДЛЯ ТУРИЗМУ: ВТРАТА МОЖЛИВОСТІ РОЗВИВАТИ ТУРИЗМ, ПОВ’ЯЗАНИЙ З РІЧКОЮ, АДЖЕ СПЛАВИ ПО СТОЯЧІЙ ВОДІ ФАКТИЧНО НЕМОЖЛИВІ.

     ДЛЯ РИБИ: ВИМИРАННЯ РИБ, ЩО НЕ МОЖУТЬ ЖИТИ БЕЗ СТРІМКОЇ ТЕЧІЇ – МАРЕНИ, ВИРЕЗУБА, СТЕРЛЯДІ ТОЩО.

     ДЛЯ ГОСПОДАРСТВА: «ЗАКОПУВАННЯ У ГРЕБЛІ» МІЛЬЯРДНИХ КОШТІВ ДЛЯ БУДІВНИЦТВА ЕЛЕКТРОСТАНЦІЙ У РЕГІОНІ, ЯКИЙ НЕ ПОТРЕБУЄ ДОДАТКОВОЇ ЕЛЕКТРОЕНЕРГІЇ, ЗАМІСТЬ ІНВЕСТУВАННЯ У ЕНЕРГОЕФЕКТИВНІСТЬ.

     ДЛЯ НАШИХ ДІТЕЙ І ОНУКІВ: ЯКЩО ГЕС ЗБУДУЮТЬ, ВОНИ ВЖЕ НІКОЛИ НЕ ПОБАЧАТЬ ВІЛЬНОПЛИННОГО ДНІСТРА, ДРУГОЇ РІЧКИ УКРАЇНИ.

     Наразі петиція набрала 303 голоси з 25 тисяч необхідних, а до завершення збору голосів залишається 71 день.

Джерело:

«Офіційне інтернет-представництво Президента України»

https://petition.president.gov.ua/petition/32527

Інформаційний сайт Тернополя – «Тернополяни»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree