31.01.21 в річці Золота липа (притока Дністра) зафіксували масову загибель червонокнижної риби

Рубрика: Новини

01-02-21-5
У неділю 31 січня 2021 року, реагуючи на повідомлення в соціальній мережі про масову загибель риби на скидному каналі Золотопотіцької ГЕС поблизу с. Золота липа в Івано-Франківській області,  рибпатульні виїхали на місце інциденту. Здійснивши протягом дня обстеження скидного каналу, у водоймі було виявлено 55 екз. загиблої марени звичайної (ФОТО)


Всі виявлені екземпляри мертвої риби – без слідів механічного пошкодження (від використання заборонених знарядь лову) та без слідів від полювання на них рибоїдних птахів.

01-02-21-1

01-02-21-2

01-02-21-3


“Характерно, що вся риба належить до одного виду – марена звичайна, що внесена до Червоної книги, – повідомляє рибпатрульний Андрій Мельничук, – невеликий розмір виявлених особин риби, за свідченнями місцевих рибалок, пояснюється тим,  що більші екземплярів станом на ранок неділі вже визбирали місцеві мешканці для гастрономічного споживання.

01-02-21-4

01-02-21-5

01-02-21-6


За повідомленнями, серед загиблої риби також були екземпляри червонокнижного вирезуба та забороненого до вилову рибця звичайного, але не було жодного представника риб, що полюбляли б заболочені біотопи (підуст звичайний, головень). Група риб, що постраждала, належить до так званих індикаторів, які швидше інших реагують на погіршення навколишнього середовища.

01-02-21-8

01-02-21-7


Під час обстеження водойми рибпатрульними з’ясовано, що в природне русло річки Золота липа, нижче місця перекриття шлюзами від Золотопотіцької ГЕС, через встановлене загородження  майже не потрапляє вода, а частина  природного русла Золотої липи, вище впадіння води зі скидного каналу ГЕС, фактично наповнюється водою за рахунок сполучення з акваторією Дністра. Через це рідкісні ендемічні представники іхтіофауни Золотої липи, що раніше жили в цій річці, були змушені перебратися в скидний канал ГЕС, що і призвело до трагедії».

01-02-21-9

01-02-21-10


З метою з’ясування усіх обставин інциденту, на місці працювали слідча група Тлумацького ВП Коломийського ВП ГУНП в Івано-Франківській області, представники Державної екологічної інспекції Карпатського округу.


Працівниками Управління державного агентства рибного господарства у Івано-Франківській області складено акт про загибель водних біоресурсів. Сума збитків за таксами склала 18’150 грн.


Загиблі водні біоресурси, для встановлення причини загибелі, передано для дослідження у ветлабораторію Держпродспоживслужби.


Якщо Ви стали свідками порушень Правил любительського і спортивного рибальства, порядку придбання чи збуту риби та інших водних ресурсів  – телефонуйте на «гарячу лінію» Івано-Франківського рибоохоронного патруля: 097 392 72 80

Джерело:

Івано-Франківський рибоохоронний патруль


Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree