6 та 7 серпня 2019 року в річки Прут та Черемош випустили 135 тисяч мальків форелі

Рубрика: Новини

     14-08-19-01Зарибнення річок Прут, Черемош та їх приток мальками форелі провели в межах Чернівецької та Івано-Франківської областей. В річки та струмки випустили 135 тис. шт. мальків струмкової форелі (ФОТО)

    Зарибок вирощено та випущено у річки за державні кошти. Виростили мальків на ДУ «Рибоводний форелевий завод «Лопушно» в Чернівецькій області. Середня вага одного малька становила 2,5 г.

14-08-19-04

    Контроль за проведенням робіт із зариблення здійснювала спеціальна комісія, утворена Держрибагентством. До складу комісії увійшли представники Чернівецького та Івано-Франківського рибоохоронних патрулів.

14-08-19-01

     На заході були присутні представники громадських організацій, місцевих адміністрацій та громадські активісти.

14-08-19-03

    Для забезпечення вищих шансів на виживання молоді форелі вселення проводилось не в одному місці, зарибок розвозився руслами річок з урахуванням ландшафтів, розташування населених пунктів, місць зарибнень минулих років тощо.

14-08-19-02

    Довідкова інформація:

    Струмкова форель належить до холодноводних риб. Віддає перевагу швидкотекучим річкам з чистою водою, багатою на кисень, відноситься до реофілів. У спеку риба тримається поблизу джерел або забирається під камені, корчі, де впадає в оціпеніння, не живиться. Навесні та влітку основними компонентами її живлення є комахи та їхні личинки; восени, коли зникають жуки, мухи, коники, – вона споживає дрібних риб. Найінтенсивніше риба споживає корм рано-вранці та ввечері.

     Темп росту залежить від умов навколишнього середовища. Наприклад, в умовах Закарпаття довжина цьоголітка пструга в річці досягає близько 8 см, в озері — близько 11 см; шестирічні риби в річці мають довжину 35 см, в озері — понад 46 см. Маса їх відповідно в річці 310 г, в озері 890 г. Зрідка струмкова форель може досягати довжини близько 60 см.

    Нереститься струмкова форель пізно восени, переважно в жовтні-листопаді на ділянках зі швидкою течією, де дно кам’янисте або вкрите галькою. Самка будує з гальки гніздо, куди відкладає ікру. Після запліднення ікри, вона загортає гніздо. Зародки розвиваються під шаром гальки, який промивається водою, до наступної весни. У квітні-травні з’являються мальки. За тривалий час інкубації багато ембріонів гине, ікру поїдають навіть самі пструги. Плодючість струмкової форелі невелика. Наприклад, у самок масою приблизно 125 г вона коливається від 230 до 595 ікринок.

Джерело:

Івано-Франківський рибоохоронний патруль

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree