Акція протесту під Кабміном проти планів будівництва каскаду ГЕС на Дністрі

Рубрика: Новини

     26-10-18-0324 жовтня група активістів провела під Кабінетом міністрів чергову акцію протесту з приводу планів будівництва у Дністровському каньйоні каскаду із шести ГЕС. Активісти передали на засідання уряду 180 аркушів з підписами громадян, які протестують проти таких планів (ВІДЕО)

     «Проблема в тому, що уряд ухвалив програму розвитку гідроенергетики до 2026 року, якою передбачена низка дуже руйнівних проектів. Найбільше нас турбує проект побудову каскаду шести гідроелектростанцій на річці Дністер в Дністровському каньйоні. Це унікальне місце, в продовж 200 км буде знищено природну течію ріки, будуть збудовані шість величезних гідроелектростанцій. Їхній потенціал буде мізерний, менше одної трьохсотої всієї генерації країни, зате шкода буде колосальна», – розповів Тарас Шамайда.

26-10-18-02

Тарас Шамайда – співкоординатор руху «ПРОСТІР СВОБОДИ»

    Учасник протесту Андрій Чайка розповів, що плани уряду щодо будівництва каскаду ГЕС є загрозою для довкілля.

26-10-18-03

     «500 міні ГЕС в Карпатах – це катастрофа. У нас в Карпатах лісу нема, а ще на річки поставити запруди, в Україні і так дефіцит питної води», – розповів Андрій Чайка.

26-10-18-04

Андрій Чайка – голова Київського осередку «ЕКОЛОГІЧНА БЕЗПЕКА ТА ОХОРОНА»

     «З цими документами я безпосередньо звернувся до прем’єр міністра України під час засідання уряду з вимогою підтримати громадськість, не допустити руйнацію річки Дністер. Прем’єр міністр доручив міністру Насалику і міністру Семераку розібратись з цими питаннями», – розповів секретар комітету екологічної політики Верховної ради України Остап Єднак.

     Жителі сіл Городниця та Передівання, що на Городенківщині, проти будівництва каскаду шести ГЕС на Дністрі. Люди кажуть, що побудовані гідроелектростанції затоплять їхні будинки. Івано-Франківська обласна рада своїм рішенням заборонила будівництво. 18 квітня 2018 року після зустрічі з людьми представники ПАТ «УКРГІДРОЕНЕРГО» не змогли сказати, що буде з проектом і де точне місце розташування ГЕС.

     «Ми добре почули громаду. Дійсно громада налаштована проти будівництва ГЕС на Дністрі. Ми отримали інформацію, будемо думати, як діяти далі», – розповів Юрій Литвиненко.

26-10-18-05

Юрій Литвиненко – директор департаменту стратегічного розвитку ПАТ «УКРГІДРОЕНЕРГО»

     Більше на відео ТК «UA: КАРПАТИ»

Джерело:

ТК «UA: КАРПАТИ»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree