Через споживання річкової риби чоловік захворів ботулізмом

Рубрика: Новини

     Ryba_v_banke_2Інцидент трапився з 32-річним мешканцем Хмельницького, якого пригостили зловленим у Південному Бузі товстолобиком. Чоловік рибу засолив, полив олією, додав спеції і смакував впродовж двох тижнів, а доївши всю банку, опинився у інфекційній лікарні. Його врятувала сироватка, яку родичі знайшли аж у Львові і придбали за три тисячі гривень.

     Лікуючий лікар Хмельницької інфекційної лікарні Інна Гвоздовська розповіла, що пацієнт потрапив до медзакладу з явними симптомами ботулізму.

Ryba_v_banke_2

     «У хворого порушився зір, хода, рефлекс ковтання та була сухість в роті. Лише після введення сироватки від ботулізму, яку родичі хворого ледве знайшли у Львові за три тисячі гривень, вдалося вберегти чоловіка від летального випадку», – каже Інна Михайлівна.

      За інформацією Хмельницького обласного лабораторного центру МОЗ України, у 90% випадків особи, які заразилися паличкою ботулізму, помирають. Єдиний «рятівний круг» – це сироватка, яку можна дістати лише в приватних аптеках. МОЗ, нажаль, не забезпечує медзаклади України цим препаратом.

     «Паличка ботулізму присутня у Південному Бузі. Цей випадок – доказ цьому. Попадає ця паличка у харчові продукти тільки з землею або мулом. Впіймана риба теж мала цю інфекцію, а чоловік, який засолив та залив її олією, тільки спровокував, що паличка почала розмножатися», – каже лікар з гігієни харчування Хмельницького міськрайонного відділу ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України» Валентина Щавінська.

Ryba_v_banke

    Медик каже, що якби чоловік зварив юшку з цієї риби або запік її в духовці, то не отруївся.

     «Рибу, яка навіть і має паличку ботулізму їсти можна, але її потрібно піддати термічній обробці – варити, смажити або тушкувати. Небезпечно зберігати продукт в безповітряному середовищі, де розмножується паличка ботулізму», – розповіла Валентина Валеріївна.

Джерело:

ДУ «Хмельницький обласний лабораторний центр МОЗ України»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree