Червонокнижні види риб Хмельницької області

Рубрика: Документи, які регламентують любительську та спортивну риболовлю, Новини

red_book     У водоймах, на території Хмельницької області, трапляються види риб, які занесені до Червоної книги України. Вони заборонені до вилову і охороняються законом.

     Хмельницькрибоохорона наголошує, що риби, віднесені до Червоної книги України, охороняються державою та заборонені до вилову. До Червонокнижних відносяться наступні види риб:

Вирезуб причорноморський

virezub

—————————————————————————————————

Марена звичайна

marena

—————————————————————————————————

Ялець звичайний

jalec

—————————————————————————————————

Осетер російський

osetr_ros

—————————————————————————————————

Севрюга звичайна

sevruga

—————————————————————————————————

     За незаконний вилов видів риб, віднесених до Червоної книги України, державними інспекторами на порушника складається адміністративний протокол за ст.90 Кодексу України про адміністративні правопорушення, що тягне за собою накладення штрафу на громадян від двадцяти до тридцяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 340 до 510 гривень) з конфіскацією незаконно добутого і на посадових осіб – від тридцяти до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (від 510 до 850 гривень) з конфіскацією незаконно добутого.

     Також, згідно Постанови Кабінету Міністрів України №1030 від 07.11.2012р. «Про розмір компенсації за незаконне добування, знищення або пошкодження видів тваринного і рослинного світу, занесених до Червоної книги України, а також за знищення чи погіршення середовища їх перебування (зростання)», за кожну незаконно добуту особину нараховуються збитки, а саме:

  • вирезуб причорноморський – 10 000 гривень;
  • марена звичайна – 330 гривень;
  • ялець звичайний – 330 гривень;
  • осетер російський – 48 000 гривень ;
  • севрюга звичайна – 48 000 гривень.

     Звичайно, в будь-якого рибалки може клюнути заборонена для вилову “червонокнижна” риба. Але у цьому випадку слід обережно зняти рибу з гачка та одразу ж відпустити її у водойму з тим, щоб зберегти їй життя.

     Співробітники Хмельницькрибоохорони закликають рибалок-аматорів бути пильними беручи пійману рибу у садок та добре знати як виглядають “червонокнижні” види. Бо навіть і з однією вудкою можна наловити на велику суму.

Джерело:

“Хмельницькрибоохорона”

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree