Червонокнижні види риб

Рубрика: Документи, які регламентують любительську та спортивну риболовлю, Новини

Sterliad_prisnovodna_2      У басейнах річок Чернівецької області: Дністер, Прут, Сірет та Черемош водяться багато видів риб, які занесені до Червоної книги України. Пропонуємо вашій увазі перелік цих риб із фотографіями та сумами штрафів за вилов однієї особини.

IF

o

Йорж носар

     Ловиться цілий рік на наживки тваринного походження. Забарвлення тіла жовтувате, більша частина спини оливково-зелена, черево сріблясто-біле, на боках тіла та спинному плавці розташовані декілька рядів темних плям, від чого риба здається дуже строкатою. Носар дещо крупніший за звичайного йоржа, його звичайна довжина 8-13см, досить часто зустрічаються особини довжиною 16-18см (рекорд — 20.3см). Найактивніший носар при температурі води 10-24°С. Штраф – 165 грн.

 

Chop_zviciainij_2

Chop_zviciainij

Чоп звичайний

     Хижак, за повадками і апетитом дуже нагадує судака. Тіло видовжене, струнке, у передній частині округле, у спинно-черевному напрямі трохи сплющене. Два спинних плавці розділені проміжком. Довжина хвостового стебла ледь перевищує довжину основи заднього спинного плавця. Хвостовий плавець з ледве помітною виїмкою. Голова відносно довга, трикутна. Рот нижній, верхня щелепа виступає над нижньою. На щелепах дрібні, щетинкоподібні зуби. Довжина тіла до 45 см (здебільшого до 25 см), маса 200–300 г, інколи до 1 кг. Тривалість життя близько 10 років. Загальне забарвлення тіла жовто-буре. Спина темно-коричнювата, черево світлосірувате. По боках тіла навскоси від спини до черева розміщуються по чотири чорних смужки, які ніби стрічками оперізують тіло. Плавці жовтаво-сіруваті. Спинні та хвостовий плавці темніші, ніж решта. Штраф – 246 грн.

 

Karas_zolotistij

Karas_zolotistij_2

Карась звичайний (золотий)

     Клює цілий рік на наживки як рослинного так і тваринного походження. Тіло коротке, високе, сплюснуте з боків; бічна лінія повна. Спинний плавець довгий і високий, його вершина заокруглена, задній нерозгалужений промінь товстий, з дрібними зазубринами. Основа підхвоствого плавця коротка, вершина заокруглена, задній нерозгалужений промінь товстий, з численними зазубринами. Хвостовий плавець з невеликою вирізкою. Рот невеликий, кінцевий, висувний. Довжина тіла понад 30 см, маса — до 1,2 кг. Тривалість життя понад 10 років. Спина темнокоричнева, боки бронзуваті, черевце жовтаве. У молоді на хвостовому стеблі є чорнявий поясок. Спинний та хвостовий плавці темнокоричнюваті, решта плавців червонясті. Штраф – 330 грн.

 

Morena_dnistrovska

Morena_dnistrovska_2

Марена дунайсько-дністровська

     Тіло видовжене, веретеноподібне, ледь сплющене з боків. Від інших марен наших водойм відрізняється гнучким, не потовщеним, повністю членистим останнім нерозгалуженим променем спинного плавця, який гладенький по всьому задньому краю та меншими довжиною і масою тіла. Найбільша довжина тіла до 30 см, маса — 300 г, тривалість життя до 10 років. У забарвленні переважає сірувато-бурий тон з переходом від оливково-зеленкуватої верхньої половини тіла до жовтуватого на череві. Спинний і хвостовий плавці темно-сірі, всі інші світлосірі, черевні і анальний по краях червонуватооранжеві. На спині, боках, спинному і хвостовому плавцях є буруваті темні плямки. Штраф – 330 грн.

 

Marena_dniprovskaMorena_dniprovska_2

Марена дніпровська

     Зовні нагадує марену звичайну, проте тіло товстіше, з характерною горбатістю в районі спинного плавця, хвостове стебло ширше і коротше, задні вусики коротші, досягають лише переднього краю ока, іноді середини ока. Найбільша довжина тіла 80-90 см, маса — до 14 кг, тривалість життя 12-13 років. У забарвленні переважають жовтувато-золотисті тони, плавці забарвлені інтенсивніше: в парних, анальному і хвостовому плавцях домінує моркв’яно-червоний, в спинному — рожево-червоний кольори. Штраф – 820 грн.

 

Morena_zviciaina

Марена звичайна

     Тіло видовжене, веретеноподібне, ледь стиснуте з боків. Найменша висота тіла вкладається 2 (1,8–2,2) рази у довжині хвостового стебла. Задні вусики зазвичай доходять до заднього краю ока або виходять за нього. Найбільша довжина тіла близько 1 м, маса — до 10 кг, тривалість життя до 15 років. Спина темно-сіра, боки зеленкувато-оливкові або зеленкувато-жовті, черево жовтувате або молочно-біле. Спинний і хвостовий плавці сірі, часто червонуваті, всі інші рожеві, оранжеві або червоні, при вершині сіруваті. Райдужка очей срібляста або золотиста. Штраф – 330 грн.

 

vyrezub

vyrezub_1

Вирезуб причорноморський

     Тіло видовжене, низьке. Рот нижній, косо зрізаний. В бічній лінії переважно 60–67 (53–69) лусок. Найбільша довжина тіла до 71 см, маса до 8 кг, зазвичай 1,2–3,5 кг, тривалість життя понад 10 років. Верхня третина тіла темно-сіра, попеляста, боки світло- або сріблясто-сірі, черево молочно-біле. Спинний, хвостовий і грудні плавці при основі жовтуваті або буруваті, при кінцях попелясті, черевні і анальний жовтуваті або червонуваті, райдужка очей жовтувато-оранжева. Штраф – 10000 грн.

 

Yalec_zvicainij

Yalec_zvicainij_1

Ялець звичайний

     Тіло видовжене, низьке, ледь стиснуте з боків. Анальний плавець з виїмкою. Рот нижній, маленький. У бічній лінії переважно 45–51 луска. Найбільша довжина тіла 20–25 см, зазвичай 10–15 см, маса до 100 г, зазвичай 30–50 г, тривалість життя до 8 років. Спина темна, від темно-сірого або оливковозеленкуватого до чорного кольору, боки світло-сірі із сріблястим вилиском, черево світло-сріблясте. Спинний і хвостовий плавці сірі, грудні, черевні і анальний блідо-жовті або жовтувато-червоні, райдужка очей жовтувато-оранжева. Штраф – 330 грн.

 

Sterliad_prisnovodna

Sterliad_prisnovodna_1

Стерлядь прісноводна

     Тіло видовжене, веретеноподібне, невисоке. Нижня губа посередині перервана, вусики торочкуваті. Найбільша довжина до 1–1,2 м, маса до 16 кг, зазвичай в уловах траплялися риби завдовжки до 40–60 см і масою 0,4– 1 кг, тривалість життя близько 30 років. Верхня частина тіла темна, сірувато-бура, часто із зеленкуватим чи синюватим вилиском, боки сіруваті, сталево-сріблясті, черево жовтувате або молочно-біле. Штраф – 48 000 грн.

ï@B

Minoga_ukrainska

Мінога українська

     Найбільша довжина тіла дорослих особин до 22,2 см, маса до 20 г, личинок – до 23 см і 20-25 г, тривалість життя загалом 4,8-7,2 років, з яких 4-5, можливо, припадає на личинковий період, 4-5 тижнів – на метаморфоз і 11-13 міс. на життя в дорослому стані. Верхня частина голови, боків тіла і спина в дорослих особин темно-сірі, попелясті або чорні, боки і черево сірувато-білі з сріблястим або перламутровим вилиском. Личинки зазвичай мають коричнювато-сіруваті спину і верхню частину боків тіла, жовтувато-білуваті нижні частини боків і черево. Штраф – 74 грн.

За матеріалами :

Міністерства екології та

природних ресурсів України.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree