Депутати Верховної Ради ініціюють підвищення відповідальності за браконьєрство

Рубрика: Новини

12-10-16-01     Оскільки тих самих браконьєрів затримують на порушеннях правил рибальства знову і знову, 11.10.16 року у Верховній Раді був зареєстрований проект закону «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду».

     Зміни до законодавства були розроблені народними депутатами фракції Партії «Блок Петра Порошенка»: Олексієм Мушаком, Олександром Черненко, Олегом Петренко, Ігорем Артюшенко, Владиславом Голубом спільно із фахівцями Держрибагентства України.

     «Основними завданнями і цілями даного законопроекту є посилення відповідальності за порушення правил рибальства та ведення робіт на землях водного фонду. Як наслідок, має зменшитися незаконне використання риби та інших водних біоресурсів», – зазначили автори документу у пояснювальній записці до законопроекту.

     Пропонується внести зміни до статті 249 Кримінального кодексу України у статтях №85, №851, №87 та №912 Кодексу України про адміністративні правопорушення, які дозволять посилити покарання за порушення громадянами та посадовими особами правил рибальства. А саме:

  • за порушення правил використання об’єктів тваринного світу;
  • за порушення правил рибальства;
  • за порушення правил експлуатації на водних об’єктах водозабірних споруд;
  • за не забезпечення на водозабірних спорудах рибозахисним обладнанням;
  • за порушення вимог щодо охорони середовища перебування і шляхів міграції, переселення, акліматизації та схрещування диких тварин (риби);
  • перевищення лімітів та нормативів використання природних ресурсів;
  • перевищення затверджених лімітів (квот) та нормативів використання водних біоресурсів.

12-10-16-01

     Законопроект уточнює повноваження органів та осіб, які здійснюють державний нагляд у сфері охорони, раціонального використання і відтворення водних біоресурсів, що дозволить здійснювати рибоохоронні заходи на більш високому рівні.

Джерело:

«Державне агентство рибного господарства України»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree