Останній цукровий завод на Буковині закрився і провокує екокатастрофу. Максимум через пів року ємності очисних споруд колишнього цукрозаводу переповняться і нечистоти з них потечуть у Дністер, який знаходиться за 500 метрів (ФОТО і ВІДЕО)
Крім ємностей очисних споруд ще є металеві ємності, в яких знаходиться 100 тонн мазуту. Також є підозра на те, що в лабораторії підприємства використовувалися й різні хімічні матеріали, які невідомо де знаходяться.
Колись цукрокомбінат у с. Кострижівка Заставнівського району Чернівецької області гудів, як вулик. Тисячі мішків продукції відправляли споживачам. Наразі тут руїни, які можуть призвести до масштабної екологічної катастрофи Буковинського краю України.
Руїни цукрового заводу на березі Дністра у с. Кострижівка Заставнівського району Чернівецької області
“Завод лихоманило давно, але остаточно він став на шлях самознищення, тобто перестав випускати продукцію в 2011 році, а у 2013 році – сплачувати в повному обсязі орендну плату. Апогеєм став минулий рік, коли з березня до нового року підприємство зруйнували впень. Місцеві жителі перекривали шлях до нього невідомим особам. Пізніше ми довідалися, що це були бригади з Донеччини та Луганщини. Ми не давали їм робити, однак приїхали правоохоронці з адвокатами, й останні заявили, що ми не маємо права перешкоджати діяльності приватної структури. Те, що власники заборгували нам мільйони за оренду землі, нікого не цікавило”, – розповів Володимир Старко, голова Кострижівської об’єднаної територіальної громади.
Коли це нічого не дало, звернулися до управління СБУ. Лише після цього була здійснена перевірка цукрокомбінату, й рішенням фіскальної служби нараховано відповідну орендну плату за певний період 2016-17 років.
Були й суди, адже підприємство оскаржувало це рішення. І тільки у вересні минулого року Сьомий апеляційний суд Вінниці залишив апеляційну скаргу цукрокомбінату без задоволення. Та забезпечити виконання заходів, визначених судом, не вдалося. Бо селищній раді повідомили, що “Хрещатик” перереєстрований у Маріуполі.
Днями селищна рада звернулася з двома запитаннями до Генпрокурора України: чому протягом 2013-2019 років органи ДПС в області приймали від цукрозаводу завідомо занижені податкові декларації на орендовану земельну ділянку й чому ГУ ДФС в області надало довідку про відсутність заборгованості у “Хрещатика” з платежів, контроль за справленням яких покладено на контролюючі органи.
“Вже зрозуміло, що заводу нема, а кінцевими бенефеціарними власниками є невідомі люди з якоїсь фірми “Роги й копита”, – продовив Володимир Старко. – Та гроші нам вкрай потрібні, адже треба будувати нові очисні споруди – з цим ми вже визначилися. Також треба вичищати всю “хімію”, якою засмічені ґрунти. Зрештою, територію слід прибрати й від будівельного сміття. Вийшло, що хтось заробив на металобрухті мільйони, а громада залишилася ні з чим. Якби Маркус Фішер, австрійський бізнесмен, який з допомогою чеської фірми “Шкода” у 1912 році побудував у нас цей завод, довідався, що сталося з його дітищем, то перевернувся б у могилі”, – підсумував голова.
Джерело:
Публікація в газеті “Молодий буковинець”
Відео з YouTube
Ознайомитись також:
- Незважаючи на всі заборони в Карпатах продовжують вирубати ліси і забруднювати річки (ФОТО і ВІДЕО)
- На Тернопільщині приватна фірма перекрила греблею русло річки Збруч (ФОТО і ВІДЕО)
- На Дністровському водосховищі через падіння рівня води масово гине риба (ФОТО)