Древнє глобальне потепління викликало збільшення видів риб

Рубрика: Новини

07-06-21-01     56 мільйонів років тому Земля переживала період так званого палеоцен-еоценового термального максимуму (ПЕТМ), який вважають аналогом сучасного глобального потепління. Палеонтологи з подивом виявили, що, незважаючи на аномально високу температуру води, в ті далекі часи в тропічних морях спостерігалася велике різноманіття риби (ФОТО)

     Період ПЕТМ розтягнувся на 120-220 тисяч років. Глобальна температура Землі зросла тоді приблизно на 5-10 °С.

      Риби відносяться до організмів, найбільш чутливих до потепління. А, за оцінками вчених, 56 млн років тому температура поверхні моря в тропіках наблизилася до смертельної для деяких сучасних видів морських риб. Нерідко температура води перевищувала 35 °С.

Результати досліджень палеонтологів

    Міжнародна команда дослідників виявила в пустелі на сході Єгипту, в районі скам’янілостей Рас-Гаріб (формація Есна), скам’янілості риб періоду ПЕТМ. Знахідки свідчать про те, що за часів стародавнього глобального потепління морська фауна процвітала.

07-06-21-03

      Щоб прийти до такого висновку, палеонтологи з Університету Ель-Мансури (Єгипет) і Мічиганського університету (UM, США) вивчили різноманітні останки костистих риб у відкладеннях морської формації Есна. У тому числі фрагменти скелетів, екскрементів і луски.

07-06-21-02

      Як зауважив Метт Фрідмен, директор Музею палеонтології UM, стародавні риби на диво добре пережили ПETM. Ці скам’янілості вперше надали повноцінну картину різноманітності морських костистих тропічних риб часів стародавнього потепління.

     За словами провідного автора дослідження Сани Ель-Сайед, цей час міг бути значним епізодом еволюційної диверсифікації серед ключових видів риб.

07-06-21-01

    Різноманітність риб не тільки не постраждала: можливо, в період кліматичних змін навіть з’явилися нові групи.

Сучасна кліматична криза –

безпрецедентна

     Найпоширенішим представником морської фауни на ділянці древніх відкладень виявилася риба-місяць з роду Mene, представлена ​​більш ніж 60 особинами. Вона і нині мешкає на планеті. В основному, в тропічних і субтропічних водах Індійського і Тихого океанів.

     Так що ж чекає морську фауну за часів сучасного глобального потепління? Палеонтологи зробили висновок, що, виходячи з результатів дослідження, представники фауни можуть продемонструвати несподівану реакцію на екстремальні умови.

    Але хоча ПЕТМ і є давнім аналогом нинішнього зміни клімату, порівняння все ж не до кінця об’єктивне. І перш за все – через потужний антропогенного впливу наших сучасників на навколишнє середовище. Нинішня ситуація безпрецедентна, наголосив Метт Фрідман.

Джерело:

Результати дослідження палеонтологів опублікував журнал Geology.

     Ознайомитися також:

RYBY

05-04-21-02На наживку рибака несподівано клюнула чотириметрова акула (ФОТО і ВІДЕО)

 

 

 

 

16-03-21-01Екзотичні методи риболовлі в тропічних країнах (ФОТО і ВІДЕО)

 

 

 

 

22-02-21-01На болотах Оклахоми крокодили адаптуються до підлідного життя (ФОТО і ВІДЕО)

 

 

 

RYBY

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree