Електронна петиція щодо заборони будівництва нових ГЕС на Дністрі та на ріках Карпат

Рубрика: Новини

14-12-16-05     13.01.17 на офіційному інтернет-представництві Президента України Тєстов Петро Сергійович зареєстрував нову електронну петицію. Автор пропонує заборонити будівництво нових ГЕС на річках: Дністер, Десна, Случ, Черемош, Прут, Стрий, Південний Буг, та всіх незарегульованих річках Карпатського регіону.

     Станом на 12:00 17.01.2017 петиція набрала 410 голосів із необхідних 25000. До завершення збору голосів залишається ще 87 днів.

     «Високорозвинені закордонні країни вже давно пройшли етап безрозсудного нищення річок та надмірного використання водних ресурсів і активно займаються збереженням та відновленням природних річкових екосистем. На жаль, частина українського бізнесу та можновладців досі керується радянським принципом «підкорення природи людиною» та ідеями «повороту сибірських річок». Тому в даний момент триває масове будівництво гребель на незайманих річках Карпат, триває підготовка до будівництва каскаду гідроелектростанцій в одному з 7 природних чудес України Дністровському каньйоні. Недобросовісні підприємці забруднюють річки неочищеними стоками та використовують воду з річок в надмірних обсягах. Якщо не зробити рішучих кроків зараз – то ми втратимо наші річки назавжди!», – наголошує автор петиції Тєстов Петро Сергійович.

14-12-16-05

Так тепер виглядає річка, на якій збудували ГЕС біля села Пробійнівка

     Текст електронної петиції №22/032695-еп

     Тому просимо Вас запровадити в Україні кращі світові практики та зробити 7 кроків які врятують та збережуть річки України для майбутніх поколінь :

  1. Заборонити будувати гідроелектростанції на тих ділянках річок які течуть у вільному, непорушеному будівництвом водосховищ стані – зокрема на річках Дністер, Десна, Случ, Черемош, Прут, Стрий, Південний Буг та всіх незарегульованих річках Карпатського регіону.
  2. Надати природоохоронний статус збереженим у природному стані долинам річок шляхом створення об’єктів природно-заповідного фонду та включення їх до європейської природоохоронної мережі Emerald\Natura 2000 згідно Директиви ЄС 92/43/ЄC та Бернської конвенції “Про охорону дикої флори та фауни і природних середовищ існування в Європі”.
  3. Запровадити в Україні механізми оцінки впливу на довкілля та стратегічної екологічної оцінки згідно директив ЄС номер 2011/92/ЄС та 2001/42/ЄС.
  4. Скасувати “зелений” тариф для малих гідроелектростанцій як економічно необґрунтований і той, який призводить до надприбутків власників ГЕС
  5. Відмінити “Програму розвитку гідроенергетики на період до 2026 року”, схвалену КМУ 13 липня 2016 року розпорядженням № 552-р.
  6. Імплементувати в українське законодавство Водну Рамкову директиву ЄС номер 2000/60/ЄС.
  7. Відмінити мораторій на позаплановані перевірки дотримання природоохоронного законодавства, повернути можливість державній екологічній інспекції проводити раптові перевірки.

Джерело:

«Офіційне інтернет-представництво Президента України»

https://petition.president.gov.ua/petition/32695

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree