Івано-Франківський рибоохоронний патруль не дає спуску порушникам правил рибальства

Рубрика: Новини

02-08-17-04     Інспектори Івано-Франківського рибоохоронного патруля спільно із патрульними Івано-Франківського відділу поліції ГУ НП за кілька днів рейдових перевірок виявили низку порушень правил рибальства: вилов риби забороненими засобами лову, перебування біля водойми із забороненими засобами лову, підводне мисливство без відповідного посвідчення, незаконна торгівля річковою рибою (ФОТО).

     В суботу 22 липня 2017 року о 23:30 на річці Прут біля с. Прутівка Снятинського району виявлено браконьєра, мешканця м. Чернівці, який вночі ловив рибу сіткою-“екраном”. На момент зустрічі з рейдовою групою він не встиг наловити риби забороненим знаряддям лову. Браконьєрство задокументовано адмінпротоколом, складеним за ч.4 ст. 85 КУпАП  – грубе порушення правил рибальства.

02-08-17-03

     “Екран” вилучено, а матеріали цієї справи передано до суду. На порушника правил рибальства накладуть штрафу від 340 грн. до 680 грн.

    Цього ж дня, поблизу с. Завалля Снятинського району інший місцевий мешканець, зробивши собі острогу-гарпун, пірнав на ямі в річку Прут із маскою та полював на рибу.

02-08-17-04

    Порушення правил рибальства полягає в тому, що підводні мисливці повинні мати відповідне посвідчення. Інакше такі остроги-гарпуни будуть вважатися забороненими знаряддями лову, а саме порушення буде кваліфікуватись як грубе порушення правил рибальства. На мисливця складено адмінпротокол за ч. 4 ст. 85 КУпАП. Порушнику загрожує штраф від 340 грн. до 680 грн., конкретний розмір якого встановить суд.

     В понеділок, 24 липня 2017 року, близько 16 години дня, діючи згідно плану спільних заходів із виявлення фактів браконьєрства та інших порушень правил рибальства, патрульні Івано-Франківського відділу поліції ГУ НП та держінспектори Івано-Франківського рибоохоронного патруля виявили на березі р. Бистриця Солотвинська в межах обласного центру рибалку з 2 сітками-“екранами”.

02-08-17-02

     Хоч сітки і не були у воді, але порушення правил рибальства рибоохоронці зафіксували: “забороняється перебувати на водоймі або поблизу неї зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено”.

      На мешканця Івано-Франківська складено адмінпротокол за ч. 3 ст. 85 КУпАП, сітки-“екрани” вилучено, на порушника накладено штраф у розмірі 170 грн.

    У середу, 26 липня 2017 року, близько 10 години дня, під час чергової перевірки стихійних продуктових ринків, яка проводилась по населених пунктах Івано-Франківської області, виявлено факт торгівлі рибою без відповідних документів  – без документа, який підтверджує законність придбання риби, та сертифіката якості.

02-08-17-01

     Цього разу рибою незаконно торгували в Рогатині. Мешканець с. Журавеньки Рогатинського району мав намір продати річкову рибу (підуста) загальною вагою 2,25 кг.

    Підуст – річкова риба. Очевидно, чоловік наловив риби у Дністрі, але на правила рибальства не дуже зважав, адже в них зазначено, що виловлена риба або відпускається живою, або призначена для особистого споживання.

 

Правилами любительського і спортивного рибальства забороняється продаж риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання, та сертифіката якості.

 

За фактом незаконної торгівлі рибою складено адмінпротокол за ст. 88-1 КУпАП. Рибу вилучено. Матеріали справи передано до суду.

 

Зазначимо, що порушення порядку придбання, збуту риби тягне за собою накладення штрафу від 510 грн. до 1700 грн. з можливою конфіскацією товару.

 

Джерело:

Івано-Франківський рибоохоронний патруль

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree