Місячний календар клювання риби на 2022 рік

Рубрика: Новини

kalendar     Місячний календар риболовлі на 2022 рік з прогнозом клювання риби показує таблицю клювання на сьогодні, на цей тиждень, на місяць і рік загалом за найпопулярнішими видами риб в Україні. До списку входять як мирні так і хижі риби, а саме: карась, лящ, короп, плотва, щука, окунь, судак, сом, голавль та багато інших (ФОТО)

     В цій статті:

 • Місячний календар риболовлі — про фази Місяця та клювання риби
 • Календар рибалки за фазами Місяця на 2022 рік
 • Місячний календар клювання риби на січень 2022 року
 • Місячний календар клювання риби на лютий 2022 року
 • Місячний календар клювання риби на березень 2022 року
 • Місячний календар клювання риби на квітень 2022 року
 • Місячний календар клювання риби на травень 2022 року
 • Місячний календар клювання риби на червень 2022 року
 • Місячний календар клювання риби на липень 2022 року
 • Місячний календар клювання риби на серпень 2022 року
 • Місячний календар клювання риби на вересень 2022 року
 • Місячний календар клювання риби на жовтень 2022 року
 • Місячний календар клювання риби на листопад 2022 року
 • Місячний календар клювання риби на грудень 2022 року
 • Календар рибалки на рік по місяцях
 • Календар клювання мирної та хижої риби

 

 

Декілька слів про те, що таке місячний календар рибалки і як ним користуватися?

     Уявіть собі, що протягом календарного місяця активність Місяця змінюється кілька разів. Найвища активність природного супутника Землі настає в повний Місяць.

01-01-22-01

      Місяць, за місячним календарем, складається з 28 днів, отже він не збігається з календарним. Для того, щоб розрахувати сприятливі дні для риболовлі, необхідно порівняти фази Місяця і перелік днів року, з поділом на місяці.

    Спостерігаючи за нічним небом неозброєним оком можна розглянути фази Місяця: новий Місяць, Місяць зростає, повний Місяць, Місяць спадає. У різних фазах Місяць то наближається до Землі, то навпаки, віддаляється від Землі, через що змінюється гравітаційний вплив Місяця на поверхню Землі – виникають припливи та відливи.

fazi-luni_UKR-1_2020-530x338

Місячний календар рибалки

     Досвідчені рибалки чудово знають, що Місяць має величезний вплив на рибу. Він переміщає маси води та служить природним активатором клювання риб. Як морських, так і прісноводних. Через це місячний календар рибалки стає важливим елементом при підготовці до риболовлі.

    На жаль, не тільки Місяць впливає на прогноз клювання. Сонце, вітер, геомагнітна обстановка та атмосферний тиск також впливають на рибу. І ці фактори теж слід враховувати. Тим не менш, місячний календар є важливим джерелом інформації для майбутньої риболовлі.

Про фази Місяця та клювання риби

   Відповідаючи на запитання “Коли найкращий час для риболовлі?” я пропоную вам запам’ятати таке:

 • Кращий час для риболовлі – це коли риба найбільш активна (на світанку, на заході сонця).
 • Активність риби значно збільшується, коли Місяць перебуває на півдні.
 • Перспективним часом для лову риби, так само є момент сходу та заходу Місяця.
 • Не забувайте враховувати, що клювання риби помітно покращується при постійному або повільному атмосферному тиску.
 • Намагайтеся уникати риболовлі в день, коли дме північний вітер.

01-01-22-02

Фази Місяця на 2022 рік

Календар рибалки за фазами Місяця на 2022 рік

     Кожному рибалці важливо мати під рукою місячний календар сприятливих днів для риболовлі, тобто рибного лову в 2022 році, на кожен його місяць, щоб точно знати, коли і в який день можна розраховувати на клювання, а отже, і на гідний улов. Без нього (місячного календаря сприятливих днів), сучасні не те щоб рибалоки не обходяться, але ще й багато інших людей, наприклад садівники та городники, квіткарі та дачники, кулінари та жінки, що доглядають за собою, як точно і чоловіки, та ще багато хто.

    З Місячного календаря рибалки дізнаються докладну інформацію про найбільш сприятливі дні для риболовлі в 2022 році – коли краще ловити рибу, а коли зовсім не варто рибалити, бо клювання в ті дні немає!

Місячний календар клювання риби на січень 2022 року

      У січневій ловлі спостерігається продуктивне клювання у хижих риб. А улюблений рибалками карась взагалі не ловиться у зимовий час. Хорошим місцем лову стануть водосховища, затоки та гирла річок. При лові йоржа або окуня використовуйте зимові снасті та блешні. Для риболовлі у січні вибирайте комфортну температуру, адже у теплий зимовий день шансів на інтенсивне клювання буде більше. Наприкінці місяця риба йде на глибину. При риболовлі в січні врахуйте цей факт.

Січень 2022 – Календар клювання риби

kalendar_01_22

Відмінне клювання      Хороше клювання      Слабке клювання      Клювання немає

Місячний календар клювання риби на лютий 2022 року

    При риболовлі у лютому спостерігається активне клювання хижої риби. Як правило, цього місяця формується льодовий покрив. Тому виникає проблема у свердлінні лунок. Окуня можна ловити як у водосховищах, так і у затоках водойм. Гарний час для лову – це лютнева відлига. Хижаки пожвавлюються у пошуках їжі. Риба добре клює на живця та блешню. Наприкінці лютого риба знову приходить ближче до берега у пошуках їжі. Можна спробувати ловити рибу в місцях стоянки — це гирла річок.

Лютий 2022 – Календар клювання рибиї

kalendar_02_22

Відмінне клювання      Хороше клювання      Слабке клювання      Клювання немає

Місячний календар клювання риби на Березень 2022 року

     Початок березня за рівнем клювань такий самий, як і в лютому. Снасті вибирайте зимові. У середині місяця спостерігається пожвавлення поведінки риби, вона пускається на пошуки їжі. Рибачити у березні можна протягом усього дня. Цього місяця продуктивно клює окунь, оскільки наближається нерест. Як наживку можна використовувати блешню. Ближче до кінця березня активність виявляє плотва. Якщо ви користуєтеся вудкою, то ловіть на хробака або опариша. Судака і голавля в березні можна виловити за допомогою тієї ж блешні.

Березень 2022 – Календар клювання риби

kalendar_03_22

Відмінне клювання      Хороше клювання      Слабке клювання      Клювання немає

Місячний календар клювання риби на Квітень 2022 року

     Пам’ятайте, що настала весна, отже, лід розтанув. Риба активно годується у квітні після зими, тому клює на різні наживки. Цього місяця добре ловиться щука, оскільки після нересту вона активно зростає. Хижа риба клює лише часом, частіше це окунь. Рибу можна ловити за допомогою спінінга або вудки. Хорошою наживкою при риболовлі у квітні стануть комахи, хробаки, мотиль. До кінця місяця можна вивудити йоржа і карася.

Квітень 2022 – Календар клювання риби

kalendar_04_22

Відмінне клювання      Хороше клювання      Слабке клювання      Клювання немає

Місячний календар клювання риби на травень 2022 року

    У травні нарешті настає справжня весна. Встановлюється стабільний рівень клювання. Настає час лову на донку. Добре починає клювати головень. Можна сміливо користуватися так званою «доріжкою», а в якості наживки використовувати комах. Хижа риба мешкає поблизу берега, де виводить потомство. Щуку можна ловити спінінгом і за допомогою жерлиць. Починають проявляти активність линь та сом. У травні добре використовувати хруща як приманки. А місце для лову вибирати на течії, щоб можна було відпустити жука у напрямку течії. На таку наживку можна зловити язя та голавля. Якщо ви володієте технікою нахлистової риболовлі, то можете полювати на жереха. Наприкінці місяця у водоймах з’являється велика кількість їжі для риби, тому користуйтеся підгодовуванням.

Травень 2022 – Календар клювання риби

kalendar_05_22

Відмінне клювання      Хороше клювання      Слабке клювання      Клювання немає

Місячний календар клювання риби на червень 2022 року

     При риболовлі в червні, особливо на початку місяця, краще використовувати опариша як наживку. Його із задоволенням їсть карась та лин. Можна запастися бабками, мухами та тістом, щоб був вибір. Якщо риба активно клює, можна рибалити протягом усього дня. Для лову хижої риби підійде спінінг. Якщо ви вибрали вудки як снасть, то наживкою можуть бути частини раку.

Червень 2022 – Календар клювання риби

kalendar_06_22

Відмінне клювання      Хороше клювання      Слабке клювання      Клювання немає

Місячний календар клювання риби на Липень 2022 року

     Липень – спекотний місяць літа, а значить, клювання може припинитися зовсім. Тому краще рибалити рано вранці або ближче до вечора і навіть уночі. Як тільки настав похмурий або навіть дощовий день, то сміливо вирушайте на рибалку. Хижа риба в цей спекотний час віддає перевагу глибині. Окунь та судак у липні мешкає на середині водойми. Карась йде на мілини, тому виловити його можна на вудку. Ця риба любить кашу та інші прості приманки. Якщо ви ловите на течії, то вашим уловом може стати короп. Він добре клює на хробака. Вдало підібране місце лову може забезпечити вас гарним уловом коропа тривалий час.

Липень 2022 – Календар клювання риби

kalendar_07_22

Відмінне клювання      Хороше клювання      Слабке клювання      Клювання немає

Місячний календар клювання риби на серпень 2022 року

     У серпні починається поступове зниження температури. За такого явища клювання посилюється. Окунь і судак йдуть на мілководдя, тому найчастіше їх ловлять з човна на спінінг, а приманкою служать блешні та черв’яки. Плотва переміщається на глибину. Лящ вдало орвиться на хробака і опариша. Клювання карася практично припиняється. Серпень – сприятливий місяць для лову сома на донку. Цю рибу можна зустріти на мілководді та у вирі. Щуку та жереха можна вдало ловити за допомогою спінінга.

Серпень 2022 – Календар клювання риби

kalendar_08_22

Відмінне клювання      Хороше клювання      Слабке клювання      Клювання немає

Місячний календар клювання риби на вересень 2022 року

     Настала осінь, але теплі дні все ще радують рибалок. З приходом похолодання риба вважає за краще спливати на глибину. У вересні добре рибалити з човна, щоб можна було робити далекі закиди. Щука і окунь чудово клює на живця і блешню. Окунь непогано виважується і на хробака. Жерех у вересні ловиться виключно на живця. Закінчується клювання сома, язя та ляща. Непоганий улов плітки можна отримати у вересні. Добре клює ялець, йорж та піскар. За допомогою жаби ще можна вивудити сома.

Вересень 2022 – Календар клювання риби

kalendar_09_22

Відмінне клювання      Хороше клювання      Слабке клювання      Клювання немає

Місячний календар клювання риби на Жовтень 2022 року

    У жовтні на водоймах може спостерігатися іноді навіть перший лід зранку, а температура знижується ще більше. Риба водиться лише на глибині. Тому рибалити краще з човна. Настав гарний час для лову хижаків. Щука і окунь виважуються на будь-яку придатну для них приманку. Непогано клює судак. Сома можна вивудити за допомогою донки. Єлець добре ловиться на звичайну вудку. Місцем лову вибирайте невеликі водойми та тихі річки.

Жовтень 2022 – Календар клювання риби

kalendar_10_22

Відмінне клювання      Хороше клювання      Слабке клювання      Клювання немає

Місячний календар клювання риби на листопад 2022 року

     У листопаді температура опускається нижче за нуль. Теплолюбна риба йде у сплячку. Триває клювання судака та голавля. На течії можна вивудити щуку, плітку, окуня та подуста. З появою льоду активізується хижа риба: окунь, щука та судак. Хороший рівень клювання у йоржа та густери. Снасті вибирайте зимові. Пам’ятайте про дотримання техніки безпеки під час лову на першому льоду.

Листопад 2022 – Календар клювання риби

kalendar_11_22

Відмінне клювання      Хороше клювання      Слабке клювання      Клювання немає

Місячний календар клювання риби на грудень 2022 року

     У перший зимовий місяць теплолюбні риби остаточно йдуть у сплячку. Їжі в водоймах все менше, тому риба клює на будь-яку тваринну приманку (мотиль, хромак, опариш, личинки комах та ін.). У хижої риби спостерігається постійне клювання. Гарний час для лову щуки на черв’яка, живця та блешню. Окунь знаходиться на глибині, а клює на мотиль, хробака. Спостерігається непогане клювання у плітки. Рівень клювання ляща знижується. Головень у грудні веде себе обережно і віддає перевагу тихим місцям. Цього місяця непогано ловиться йорж. Судака і щуку можна вивудити за допомогою блешні. Судак мешкає на глибині та у вирі. Щука віддає перевагу глибині і водиться в гирлах річок.

Грудень 2022 – Календар клювання риби

kalendar_12_22

Відмінне клювання      Хороше клювання      Слабке клювання      Клювання немає

Календар рибного лову на 2022 рік по місяцях

    Тут у таблиці наочно показано найкращий час для лову риби (бичок, голавль, густера, жерех, карась, краснопірка, лящ, лин, окунь, піскар, плотва, підуст, рибець, сазан, сом, судак, чехонь, щука, язь) по місяцях.

kalendar_kluvania_ryby

     Місячний календар риболовлі на 2022 рік буде більш ефективним інструментом для рибалок, якщо враховувати при цьому фази активності та пасивності різних видів холоднокровних прісноводних риб залежно від температури води:

kalendar_rybaka_na_god

     Ознайомитись також:

RYBY

18-01-19-04Риболовля 18.01.19 на Дністровському водосховищі між с. Вороновиця та Коновка (ФОТО і ВІДЕО)

 

 

 

18-02-18-06Риболовля на Дністровському водосховищі біля с. Вороновиця 18.02.18 (ФОТО і ВІДЕО)

 

 

 

 

28-01-18-03Риболовля 28.01.18 на озері біля с. Колінківці (ФОТО і ВІДЕО)

 

 

 

RYBY

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree