На Філіппінах вапняки річки Абатан химерної форми: вони всіяні дірками і ходами. Як виявилося, це «справа рук» (а вірніше, зубів) Lithoredo Abatanica — нещодавно відкритого виду черв’яків, який харчується камінням (ФОТО)
Нещодавно вчені виявили на Філіппінах новий вид корабельних черв’яків: ці прісноводні істоти не лише живуть у річкових каменях, але й гризуть їх.
Цей черв’як раніше постійно ховався від пильного погляду вчених. Їм вдалося відкрити його тільки в 2006 році, а вивчати почали ще пізніше — у 2018. Тоді дослідники розкололи декілька каменів і забрали їхніх дивних мешканців до лабораторії. Вони вважають цей вид воістину унікальним, і не тільки тому, що його було виявлено лише в річці Абатан на Філіппінах.
Звіт дослідження було опубліковано в червні 2019 року у виданні «Proceedings of the Royal Society» — «Праці Королівського Товариства», серія B (біологічні науки). За його результатами, цей раніше невідомий вид двостулкових молюсків дійсно ласує виключно камінням.
Провідний дослідник Рубен Шіпвей з Північно-Східного університету вважає, що це досить незвично, адже інші відомі науці види корабельних черв’яків віддають перевагу деревині. Цей же «маленький оригінал» не лише обрав собі кам’яне житло, але й дотримується кам’яної дієти.
Черви, що харчуються вапняком, виростають у довжину до 15 см. У них великі та плоскі зуби, які ідеально підходять для того, щоб дробити камінь, — на відміну від пилкоподібних різців їхніх «родичів», корабельних черв’яків.
Окрім того, у черв’яків, що пожирають деревину, є мішкоподібний орган для її зберігання і перетравлення, а каменеїди відмовилися від цього «багажу» на користь простішого методу: вони проковтують камінь, а виділяють його переробленим на пісок
Джерело:
Публікація у виданні «Proceedings of the Royal Society»
Ознайомитись також:
- Революційний винахід американських учених – пляжні тапочки з водоростей! (ФОТО і ВІДЕО)
- У Тихому океані виявлено 30 невідомих науці видів глибоководних істот (ФОТО)
- Вчені виявили суперчорну рибу яка поглинає майже 100% світла (ФОТО)