На берегах річки Абанат черв’яки їдять каміння і перетворюють його на пісок

Рубрика: Новини

29-09-30-01     На  Філіппінах вапняки річки Абатан химерної форми: вони всіяні дірками і ходами. Як виявилося, це «справа рук» (а вірніше, зубів) Lithoredo Abatanica — нещодавно відкритого виду черв’яків, який харчується камінням (ФОТО)

    Нещодавно вчені виявили на Філіппінах новий вид корабельних черв’яків: ці прісноводні істоти не лише живуть у річкових каменях, але й гризуть їх.

     Цей черв’як раніше постійно ховався від пильного погляду вчених. Їм вдалося відкрити його тільки в 2006 році, а вивчати почали ще пізніше — у 2018. Тоді дослідники розкололи декілька каменів і забрали їхніх дивних мешканців до лабораторії. Вони вважають цей вид воістину унікальним, і не тільки тому, що його було виявлено лише в річці Абатан на Філіппінах.

29-09-30-02

     Звіт дослідження було опубліковано в червні 2019 року у виданні «Proceedings of the Royal Society» — «Праці Королівського Товариства», серія B (біологічні науки). За його результатами, цей раніше невідомий вид двостулкових молюсків дійсно ласує виключно камінням.

      Провідний дослідник Рубен Шіпвей з Північно-Східного університету вважає, що це досить незвично, адже інші відомі науці види корабельних черв’яків віддають перевагу деревині. Цей же «маленький оригінал» не лише обрав собі кам’яне житло, але й дотримується кам’яної дієти.

29-09-30-01

    Черви, що харчуються вапняком, виростають у довжину до 15 см. У них великі та плоскі зуби, які ідеально підходять для того, щоб дробити камінь, — на відміну від пилкоподібних різців їхніх «родичів», корабельних черв’яків.

     Окрім того, у черв’яків, що пожирають деревину, є мішкоподібний орган для її зберігання і перетравлення, а каменеїди відмовилися від цього «багажу» на користь простішого методу: вони проковтують камінь, а виділяють його переробленим на пісок

Джерело:

Публікація у виданні «Proceedings of the Royal Society»

   Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree