НПП «Хотинський» закликає земляків відстояти свої законні права на Дністер

Рубрика: Новини

01-06-17-01    Мережа водних «закупорок», боліт, загниваючих водотоків – ось що спричинить забудова Дністра елементами гідроелектроспоруд! Загине весь природний комплекс річки та її біорізноманіття. Це пряма загроза втрати важливого біофонду у європейських мірках, оскільки Дністер – європейський екологічний коридор, що об‘єднує усі природні комплекси та об‘єкти живої природи.

     Зведення нових ГЕС тільки загострить наявні екологічні  проблеми  Західної України та ніяк не покращить показники економічної спроможності держави. До того ж, Україна вже злісно порушує своїми діями усі домовленості перед сусідами-державами та загалом нехтує покладену на неї екологічну відповідальність перед Європою.

    Такими діями наша держава «зібрала букет» із низки порушень законодавства, як внутрішнього так і європейського. А також забудовники Дністра не врахували всіх можливих ризиків і загроз, що з‘являться після запланованого зведення гідроелементів.

     Не так давно Буковина уже відчула наслідки будівництва Дністровської ГЕС – відбулося підтоплення і відселення низки сіл понад Дністром.

01-06-17-01

    Нині деякі села знову чекатиме те ж саме. Чи готові ми виселятися із власних домівок і куди? Це опис тільки однієї проблеми із низки тих, що нас чекають. Україна повинна відмовитися від планів побудови каскаду ГЕС із шести гідроспоруд, оскільки своїми руками ми посилимо екологічну трагедію!

     НПП «Хотинський» закликає земляків відстояти свої законні права брати участь у прийнятті важливих для народу рішень. Ми звертаємося до  органів місцевого самоврядування, громадських організацій та активних громадян:  потрібно інформувати населення про загрози від будівництва гідроелектроспоруд.

     У свою чергу НПП «Хотинський» планує організувати збір підписів місцевого населення та надіслати відкрите звернення до вищих органів влади з метою не допустити забудову Дністра природовбивчим каскадом ГЕС.

Автор статті:

Вікторія Білівська – молодший науковий співробітник НПП «Хотинський»

Джерело:

Сайт газети «Хотинські вісті» – www.hotvisti.com.ua

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree