Переднерестовий хід плотви.

Рубрика: Новини

01-04-16-01     Плотва найбільш поширена риба в наших водоймах. Перед початком нересту у неї відбувається так званий «хід плотви». Цей період викликає чималий ажіотаж серед рибалок оскільки вона жадібно харчується, а значить легко ловиться.

     Плотва нереститься раніше судака, ляща і сома, але пізніше жереха, окуня і щуки. Перед самим нерестом плотва стає шорсткою на дотик, що говорить про швидкий початок ікрометання. Процес ікрометання проходить в одну стадію, і його тривалість становить не більше 10 днів.

     Нерест плотви проходить в кінці квітня або на початку травня і залежить від погодних умов. Якщо весна видалася теплою, то плотва може почати нереститися вже в середині квітня. В цілому, нерест плотви починається тоді, коли температура води досягне 10-15 градусів.

01-04-06-03

     Нерест плотви проходить в затоках річок і на мілководних ділянках озер. У процесі нересту плотва збивається у великі зграї, які можуть досягати десятитисячних розмірів. Самка плотви метає ікру на водну рослинність, яку покриває молочками самець. Нерест плотви проходить шумно, але не так бурхливо як у карася. У річках процес ікрометання не так помітний, на відміну від нересту в озерах. Тут плотва поводиться більш шумно і агресивно.

     Навесні рибалки з нетерпінням очікують початок ходу плотви і беруться за вудилища при перших ознаках. Це, звичайно ж, завдає шкоди поголів’ю плотви. Тому рибалкам потрібно ставитися дбайливо до риби і не перевищувати добові норми вилову (3 кг на одну людину за день), щоб хоч якось сприяти збереженню поголів’я в наших водоймах цієї чудової риби.

01-04-06-02

     Зазвичай, процес нересту плотви проходить протягом усього світлового дня. При більш теплій погоді риба починає нереститися рано вранці, але якщо під час нересту було похолодання, то плотва починає проявляти активність лише до обіду. Іноді, плотви може нереститися і вночі. Спочатку ікру метає дрібна рибка, а потім до справи приступають вже великі особини.

     Ікра плотви прозора, зеленуватого відтінку, здатна прилипати до будь-якої водної рослинності. Виживаність ікринок середня. Мальок плотви вилуплюється з ікри зазвичай через 7-10 днів. Протягом перших місяців цьоголітки тримаються в місцях своєї появи на світ, харчуючись зоопланктоном нитчастих водоростей, поступово набираючи вагу. У серпні молодь плотви остаточно залишає мілководдя і переміщається на ділянки, де мешкають більш великі особини.

     Через кілька днів після нересту, самці плотви скидають свій шлюбний шорсткий наряд, і зграї риб починають розпадатися на дрібніші. Плотва рівномірно розподіляється по водоймі і займає звичні місця стоянок. Через 1-2 тижні після нересту риба переходить на літній режим харчування і її вже можна успішно ловити на поплавкову вудку або фідер.

Джерело:

“Головрибвод”

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree