Підприємець зариблює мальками форелі річку Сирет

Рубрика: Новини

23-12-17-01     Буковинський підприємець Левон Тертерян, у селі Банилів Вижницького району Чернівецької області, на місці колишнього сміттєзвалища в штучних умовах вирощує форель, осетра і стерлядь. 70% отриманої від риби ікри пускає на вирощування мальків цих цінних пород риб. Значну частину мальків запускає для зариблення у Карпатські річки (ВІДЕО).

    Левон Тертерян забезпечує свіжою рибою не лише Чернівецьку область, але й інші регіони України, каже, купують у нього і ресторани, і великі супермаркети.

23-12-17-01

    «Те, що живе, плаває в акваріумах, це 100% вирощено у нас, а те що заморожене, розморожене, приморожене – це звичайно не у нас», розповів підприємець Левон Тертерян.

    Розпочав свій бізнес 15 років тому. Перший басейн побудував на місці сміттєзвалища, каже, вивіз тоді більше 20-ти вантажівок відходів.

    «Мій один хороший товариш сказав, давай я покажу тобі де лебеді зимують. Це було 28 грудня, на вулиці був сильний мороз, градусів -20. Ми приїхали туди, там були купи сміття, а між ними лебеді плавали, вода не замерзала. Тому я вирішив, що тут можна почистити, акуратно окультурити і можна щось робити», – розповів Левон Тертерян.

    Левон з дитинства любив рибалити, завжди хотів мати свій ставок та розводити рибу. Та цей бізнес не з легких. Свій робочий день чоловік розпочинає вдосвіта з обходу водоймищ та інкубаторів. У кожному із них тони різновидів форелі, осетра та стерляді.

23-12-17-05

    Рибу тут вирощують не тільки для споживання, з неї беруть ще й ікру. Сімдесят відсотків ікри використовують для вирощування малька, частину відпускають у Карпатські річки для зариблення.

23-12-17-02

     «Ми бачимо величезний потенціал в Україні для створення рибних господарств. Це буде добре для громадян, вони будуть споживати свіжу рибу», – розповіла начальник Управління Державного агентства рибного господарства у Чернівецькій області Вікторія Устименко.

23-12-17-03

    Своїм найбільшим скарбом Левон вважає альбіносну стерлядь. Колись купив лише п’ять мальків, зараз має десятки тон.

    «Наші діти, колись, або внуки, побачивши цю рибу в річці, будуть мати чим гордитись», – добавив Левон Тертерян.

    Завдяки важній повсякденній праці таких людей, з часом  і в наших річках форель чи стерлядь можуть стати звичайними видами риб.

Джерело:

Телевізійний канал “УКРАЇНА”

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree