16 грудня виповнилось півроку з початку роботи рибоохоронного патруля Київщини. Основним напрямком діяльності нового органу є не виявлення дрібних порушень рибалок-любителів, а боротьба з браконьєрством, з незаконним ловом та збутом риби у промислових масштабах.
Поки в інших областях України триває набір у місцеві рибоохоронні патрулі, у Київській області підводять попередні підсумки діяльності за пів року Київського рибоохоронного патруля.
Патрульні патрулюють водойми та проводять спецоперації із затримання порушників правил рибальства, перевіряють діяльність рибалок-промисловиків та законність походження риби у точках продажу і на ринках, співпрацюють з громадськістю, оперативно реагують на повідомлення про порушення на «гарячу» лінію.
За півроку рибні патрульні провели 476 рибоохоронних рейдів, викрили 610 порушень правил рибальства, зафіксували завдані рибному господарству збитки більше ніж 1,2 млн грн.
«Рибоохоронний патруль – це орган з якісно іншими стандартами роботи. Перед ним було поставлено завдання: якісно інший контроль водойм. Не кількісні показники, дрібні порушення рибалками-любителями, а виявлення значних і серйозних порушень. Хлопці справилися, виявили порушень із збитками на 1,2 млн гривень. Це такий показник, як у ліквідованої рибінспекції – за рік. З нового 2017 року у патрульних Київщини буде нова техніка, нові човни – і ми зможемо показати ще кращі результати у боротьбі із браконьєрством та порушеннями правил рибальства», – повідомив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.
В рамках проведених оперативних заходів Київським рибоохоронним патрулем було вилучено 6213 кг біоресурсів, з яких 1273 кг – у рибалок-промисловиків та 2750 кг – при незаконному придбанні чи збуті. В ході проведених рибоохоронних операцій затримано 68 транспортних засобів та 527 знарядь лову. За час роботи патрульними складено 387 справ та направлено в суд для притягнення порушників до адміністративної відповідальності.
«Робота рибоохоронного патруля поступово приводить до детінізації промислового вилову риби на Київщині. У найактивніший період промислу на Київському водосховищі вилов збільшився на 30% на Канівському – на 57%. Збільшився не тому, що рибалки стали більше ловити, а тому що рибний патруль належним чином контролює рибоприймальні пункти і звітність про вилов. Маємо намір, в 2017 році масштабувати цей досвід на всі регіони і вивести рибну галузь України з тіні», – наголосив Голова Держрибагентства Ярема Ковалів.
Начальник Київського рибоохоронного патруля Володимир Мухін зазначив, що за час роботи патрульним вдалося провести низку гучних спецоперацій, а інформацію про правопорушення вони часто отримували від громадських активістів: «Затримували браконьєрів в місяцях, де заповідна зона і заборонено вилов риби. Затримували перекупників із партіями нелегальної риби по 500-600 кг. Вдячні громадським активістам, які повідомляють про такі порушення на «гарячу» лінію та особисто рибоохоронним патрульним».
Нагадаємо, рибоохоронний патруль є органом із якісно новими стандартами роботи. 45 рибних патрульних Київщини було відібрано з 2000 претендентів через відкритий конкурс, вони пройшли фахове навчання в українських та стажування у європейських фахівців. Серед патрульних було 41 чоловік і 3 жінки. «Пілотний» рибоохоронний патруль розпочав роботу 16.06.2016 на Київщині. 9 вересня Верховна Рада проголосувала за законопроект, що передбачав виділення 15 млн грн. на оснащення Київського рибоохоронного патруля сучасними човнами та технікою, патрульні почнуть застосовувати їх у роботі вже на початку 2017 року.
Протягом 2017 року 26 управлінь рибоохоронного патруля мають запрацювати у всіх регіонах України.
Джерело:
“Державне агентство рибного господарства України”