Підсумки роботи за два місяці нового Чернівецького рибного патруля

Рубрика: Новини

19-06-17-06     У відео сюжеті телеканалу «ТВА» програма «Теми дня» від 19.06.17 підвели підсумки роботи новоствореного Чернівецького рибного патруля за два місяці: 50 рейдів, 15 км. сіток та майже 300 кг. незаконно виловленої риби (ВІДЕО).

     В третій годині ранку група рибних інспекторів вирушає на патрулювання Дністровським водосховищем двома катерами. Аби не видати себе їдуть на малих оборотах, відпливають на кілька кілометрів, глушать мотори, зачаїлись та чекають. Інспектори прислуховуються до навколишніх звуків та мовчки спостерігають.

    Розповідає головний спеціаліст відділу іхтіології та регулювання рибальства Андрій Кузьмінський: «Під час поверхневого огляду водойми було виявлено сітку, яка поставлена на пляшки на поверхні, в якій знаходиться риба. Зараз ми підійдемо до берега, щоб спробувати спіймати порушника, який мабуть знаходився на березі».

19-06-17-01

     Поруч із сіткою на березі помітили автомобіль, чекають у засідці, поки рибалки прийдуть за своїм уловом. Чекали кілька годин і помітили чоловіка на надувному човні. Скоріше за все інспектори знайшли саме його сітку, але рибалка за уловом не поспішає. Вочевидь помітив засідку інспекторів.

    Оскільки на гарячому спіймати браконьєра не вдалось інспектори витягують сітку з уловом. За кілька годин подальшого патрулювання Дністровського водосховища у воді знаходять ще з десяток сіток з рибою.

    Далі на березі помічають чоловіка та натягнуті на гумку сітки. У народі таке знаряддя називають «екраном». Чоловік із порожнім відром накивав п’ятами, а на березі залишив аж десять екранів.

19-06-17-02

     Розповідає головний державний інспектор Чернівецького рибоохоронного патруля Олег Скорейко: «Самі бачити ситуацію, що роблять, наносять збитки державі, ловлять недозволеними засобами лову».

19-06-17-03

    Цього чоловіка також не вдалось зловити на гарячому, отож і затримати не мають права.

    «Доганяти їх немає сенсу тому, що вони зараз відхрестяться. А от якщо б ми засняли на камеру і побачили, що вони тягнуть, а так вони скажуть, що пішли купатись. В нас обмежені права».

    Далі на березі помічають рибалку, котрий обклався одразу шістьма вудками. Інспектори роблять попередження і зауваження рибалці, нагадують правила рибальства та вирушають далі.

19-06-17-04

    Наступна зустріч із рибалками з Києва, які втрьох ловили на спінінги із надувного човна. Інспектори також їх попереджають про порушення – цього року нерестову заборону продовжили до 30 червня, тому з човна ловити неможна.

19-06-17-05

    Більш результативно пройшло патрулювання на другому човні інспекторів рибоохорони. Загалом за два дні склали шість протоколів про адміністративні порушення, вилучили сітки, плавзасіб та кілька кілограмів риби, зокрема: судак, лящ, карась та жерех, а це майже 5’000 грн. збитків.

19-06-17-06

    За неповні два місяці новостворений Чернівецький рибоохоронний патруль вже показав хороші результати: проведено півсотні рейдів, виловили 15 км. сіток, та вилучили майже 300 кг. незаконно добутої риби.

    Розповідає заступник начальника Управління Державного агентства рибного господарства у Чернівецькій області Валентин Філіпчук: «Виявили 84 правопорушення. Це було здійснено браконьєрами під час нерестового періоду забороненими засобами лову, переважно це сітки».

19-06-17-07

    За рейтингами рибний патруль Чернівецької області увійшов до четвірки кращих в Україні. В управлінні кажуть, вдалось зібрати команду справжніх професіоналів.

    Розповідає начальниця Управління Державного агентства рибного господарства у Чернівецькій області Вікторія Устименко: «В нас працює п’ятнадцять державних інспекторів, які прийняті на роботу з випробувальним терміном до шести місяців, відповідно до закону про Державну службу. Інспектори працюють в рейдових групах по три людини вдень, по чотири людини в нічний час».

19-06-17-08

    Інспекторів забезпечили формою, оптичними приладами та засобами для виловлення сіток, також підвищили заробітну плату. Нині п’ятнадцять інспекторів контролюють водойми Чернівецької області і Дністровське водосховище в межах Тернопільської, Хмельницької, Вінницької та Чернівецької областей.

     Більш детально у відео сюжеті телеканалу «ТВА» програма «Теми дня» від 19.06.17:

Джерело:

Телевізійний канал «ТВА»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree