«Подарунок» до нового року!

Рубрика: Новини

14-12-16-05     Мешканці села Зелене Верховинського району Івано-Франківської області отримали дивний «подарунок» від ТОВ «Гідроенергобуд» – календар на 2017 рік та буклет з світлинами малої гідроелектростанції, де розписано про всі нібито переваги будівництва ГЕС для місцевих громад. Зокрема обіцяється «прийняти на роботу для обслуговування ГЕС 12-16 мешканців села Зелене».

     Мабуть, це зроблено з метою отримати згоду від місцевої громади на будівництво двох ГЕС : на потоці Шибений на місці колишнього озера Шибене та на річці Чорний Черемош вище прикордонної застави.

14-12-16-01

     Враховуючи невисоку водність, очевидно, що заплановані ГЕС будуть дериваційного типу, з трубами в які піде більша частина води з річки.

14-12-16-05

    На фото, яке викладено вище, зображена гідроелектростанція в селі Пробійнівка – з Чорним Черемошом хочуть зробити те саме. А покищо, минулим літом, річка виглядала ось так – фото нижче.

14-12-16-04

Потік Шибений

     Варто відмітити, що потік Шибений входить до складу Карпатського національного природного парку, а річка Чорний Черемош має статус гідрологічного заказника по всій своїй довжині. І в них обох проживають червонокнижні види риб. Тому будівництво ГЕС в цьому місці протирічить чинному природоохоронному законодавству України.

     Фотографії буклета викладені нижче:

14-12-16-03

14-12-16-02

     Засновник ТОВ «Гідроенергобуд» – Василь Васильович Пророчук, син колишнього директора НПП «Гуцульщина» Василя Пророчука. До того ця фірма була відома переважно як один з основних забудовників в Івано-Франківську і вже була причетна до деяких скандальних забудов.

     Проект будівництва ГЕС Василь Пророчук (колишній директор НПП «Гуцульщина») лобіює особисто, його неодноразово бачили в селі Зелене протягом останніх місяців під час зустрічей з депутатами сільської ради. Також він пробував навести контакти з представниками туристичної спільноти, обіцяючи що побудована ГЕС буде «давати на вихідні воду для сплавів по Черемошу і не шкодити природі». Щоправда, проект будівництва для оцінки реальності цих слів він громадськості так і не надав.

      А про відповідність реальності обіцянок про працевлаштування «12-14 мешканців села» та про «відсутність негативних наслідків від будівництва ГЕС» мешканці села Зелене легко можуть дізнатись у сусідів з Яблуниці та Пробійнівки, де на ГЕС працевлаштовані лише по декілька місцевих мешканців, а в літню пору русло річки є сухим.

     Хочемо нагадати, що екологи ЕПЛ неодноразово піднімали перед Василем Пророчуком питання будівництва ГЕС на р.Черемош в селі Розтоки, бо були здивовані пасивною позицією НПП «Гуцульщина» щодо цієї ГЕС. Хоча негативний вплив на природні комплекси Косівщини від неї був очевидний. При останній розмові, яка відбулась в серпні 2016 року Василь Пророчук особисто запевнив еколога ЕПЛ Петра Тєстова що він категорично проти будівництва «трубних» (дериваційних) ГЕС в Карпатах. Очевидно що це була свідома брехня, бо саме в даний момент Василь Пророчук пробує будувати таку ж саму трубну електростанцію.

      Згідно постанові НКРЕКП №1677 від 29.09.2016 розмір зеленого тарифу для малих ГЕС потужність до 1 МВт становить 342,44 копійок за кіловатт\годину. Тому будівництво ГЕС на потоці Шибений принесе Василю Пророчуку шалені прибутки. Це і є реальна причина всіх цих гарних слів та картинок, за якими стоїть знищення річки заради наживи.

      Тому ЕПЛ закликає :

  • мешканців Верховинщини та представників туристичної спільноти не вірити брехливим обіцянкам колишнього директора НПП «Гуцульщина» Василя Пророчука;
  • Василя Пророчука перестати витрачати свій час та гроші на лобіювання проектів будівництва ГЕС в селі Зелене які суперечить чинному законодавству України;
  • нового директора НПП «Гуцульщина» Юрія Стефурака активізувати роботу національного парку щодо протидії будівництва ГЕС на Черемош в селі Розтоки.

Джерело:

14-12-16-06

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree