Правила поведінки на льоді

Рубрика: Новини

    31-12-19-01Для безпечної та успішної риболовлі з льоду кожен рибалка повинен дотримуватись правил поведінки льоді: визначити товщину та характер льоду, безпечні та небезпечні ділянки на льоду, знати порядок дій, коли лід тільки починає тріщати і порядок дій, як вибиратись, якщо вже провалились під лід.

    На зимовій риболовлі важливо дотримуватися правил техніки безпеки при пересуванні по льоду, щоб не провалитися у крижану воду:

  • Якщо товщина льоду менша за 5-7 сантиметрів – виходити на водойму небезпечно. Безпечно виходити на лід товщиною від 10 см. Надійний лід зазвичай має блакитний, зеленуватий відтінок.
  • Заходити на кригу і виходити на берег безпечніше у місцях, розташованих над мілиною, і таких, що не вкриті снігом. Пересуватись тонкою кригою краще по протоптаних доріжках.
  • Поодинці у цей період рибалити ризиковано. Якщо рибалите компанією, то не скупчуйтесь в одному місці. Якщо йдете по кризі групою – пересувайтесь поодинці ланцюгом, дотримуючись інтервалу не менше як п’ять метрів. Перед виходом на тонкий лід обов’язково запасіться мотузкою з грузом на кінці довжиною не менше10 метрів.
  • Дуже небезпечно випробувати на міцність кригу на річці. Оминайте місця зі швидкою течією, місця де впадають струмки і ті, де скидають відпрацьовану теплу воду. Не наближайтесь до тріщин, проталин, в мерзлих у кригу гілок, водоростей, очерету.
  • Крига проламується миттєво зазвичай на «останньому» льоді, натомість на “першому” льоді пролому передує її просідання й характерне потріскування. Якщо ви помітили такі ознаки, негайно повертайтесь і йдіть до безпечної ділянки своїми власними слідами.

     Будьте обережними та дотримуйтесь цих правил під час зимової риболовлі!

31-12-19-01

    Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree