Результати досліджень підсумків нересту 2020 року в Дністровському водосховищі

Рубрика: Новини

10-09-20-02     Для проведення досліджень результатів цьогорічного нересту риби у Дністровському водосховищі в період з 4 по 5 вересня 2020 року Чернівецьким рибоохоронним патрулем проведено польові дослідження з визначення видового складу молоді (ФОТО)

     Вивчення структури малькових уловів, за умов відсутності проведення промислових та контрольних виловів, є одним із основних джерел інформації про стан іхтіофауни водойми.

10-09-20-02

     Дослідження проведено відповідно до плану спільних заходів між Чернівецьким рибоохоронним патрулем та Чернівецьким національним університетом імені Юрія Федьковича у верхній, середній та нижній ділянках Дністровського водосховищах і його притоках.

10-09-20-04

    Традиційними способами оцінки чисельності молоді риб є вилов мальків мальковою волокушею в літоральній ділянці водойми. При цьому при кожному лові вимірювалася площа облову для того, щоб потім можна було визначити кількість молоді на одиницю площі. Також, в цьому році видову приналежність мальків оцінювали з використанням підводної зйомки, обладнання для якої було надано WWF-Україна.

10-09-20-03

    Видова приналежність личинок та мальків встановлювалася за академічними визначниками. Інформація, про вивчення структури угруповувань молоді риб дозволяє оцінити ефективність розмноження риб та розробляти біологічні обґрунтування заходів з охорони та відтворення рибних ресурсів.

10-09-20-01

     Відтак, основу цьогорічних досліджень на Дністровському водосховищі склали лящ, судак, окунь, плітка, короп, білизна європейська (жерех), верховодка. Окрім вказаних видів, численними в уловах були також вирезуб причорноморський, марена звичайна, карась сріблястий, різні види бичків та гірчак європейський. На відмінно від попередніх років істотно зросла кількість молоді ляща та судака.

     Варто відзначити, що вперше у цьому році на Дністровському водосховищі не здійснювався еколого-репродукційний попуск води і за рахунок коригування показників середньодобових витрат Міжвідомчою комісією по узгодженню режимів роботи дніпровських та дністровських водосховищ було забезпечено необхідний мінімальний рівень води для успішного проходження та завершення нерестової кампанії на Дністровському водосховищі.

     В результаті проведеної роботи отримано набагато вищу щільність різновидових угруповувань молоді риб в різних ділянках Дністровського водосховища, у порівняні з попередніми роками.

    Чернівецький рибоохоронний патруль закликає громадян бути відповідальними та дотримуватись природоохоронного законодавства України. Якщо Ви помітили порушення – прохання терміново повідомляти за номером цілодобової телефонної «гарячої лінії» Управління: 066 067-38-69.

Джерело:

Чернівецький рибоохоронний патруль

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree