Результати лабораторних досліджень проб води з р. Смотрич

Рубрика: Новини

    26-06-18-01Як повідомлялось раніше, в річці Смотрич було виявлено факт масової загибелі риби. У зразках води, відібраних працівниками Державної екологічної інспекції у Хмельницькій області з поверхневих вод річки Смотрич біля села Цибулівка, виявлено перевищення норм вмісту миючих засобів у 2,5 рази, перевищення норм фосфорно-органічних пестицидів і перевищення норм нітратів.

     «За результатами лабораторних досліджень поверхневих вод річки Смотрич у створі, де проведено відбір, спостерігається погіршення якості поверхневих вод, зокрема маємо наявність ПАР (поверхнево-активні речовини) у 2,5 рази вищу від норми. Тобто у воді наявні миючі засоби», – повідомляють у прес-службі екоінспекції.

      Також оголосили результати досліджень Хмельницької регіональної лабораторії Держпродспоживслужби: «Дослідивши проби води, було виявлено перевищення показників по окислюваності води та по фосфорно-органічних пестицидах. Не відповідають нормам і нітрати. Їх рівень також більший, від допустимого», – розповів Анатолій Лавський, керівник Кам’янець-Подільського міськрайонного управліня Головного управління Держпродспоживслужби в Хмельницькій області.

26-06-18-01

      Нагадаємо, як раніше повідомлялось у публікації від ⇒26.06.18⇐, ще 22 червня в соцмережах з’явилися повідомлення про невідому речовину, схожу на дизельне паливо, плями якої помітили у річці Смотрич в Кам’янці-Подільському. Через декілька днів у річці зафіксували масову загибель риби. На сполох забили як пересічні мешканці міста, так і працівники НПП «Подільські Товтри», оскільки Смотрич впадає в другу за величиною водойму України – річку Дністер (Дністровське водосховище), забруднення якої може призвести до масштабної екологічної катастрофи.

    Тоді на місце події викликали відповідні служби – поліцію, Держпродспоживслужбу та обласну екоінспекцію, а для утилізації мертвої риби місцева влада залучила військових.

     Оприлюднені результати, кажуть у відомствах, будуть передані поліції, яка за фактом масової гибелі риби відкрила кримінальне провадження за статтею 242 Кримінального кодексу України — Порушення правил охорони вод, санкція якої передбачає відповідальність у вигляді обмеження волі на строк до п’яти років або позбавлення волі на той самий строк.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree