Результати лабораторних досліджень зворотніх вод заводу ТОВ «Дьолер Буковина»

Рубрика: Новини

     12-09-18-02Жителі с. Мамаївці Кіцманського р-ну Чернівецької області неодноразово скаржились на забруднення р. Совиця стічними водами заводу ТОВ «Дьолер Буковина», через що вода у річці неприємно пахне і гине риба. У ході перевірки, державними інспекторами було відібрано проби зворотних вод вищезазначеного підприємства та поверхневих вод р. Совиця (ФОТО).

    Жителі села переконані, що водойму забруднює місцевий завод ТОВ “Дьолер”, який займається виготовленням концентрованих яблучних соків.

12-09-18-02

     За результатами проведених лабораторних досліджень виявлено перевищення за наступними показниками:

  • завислі речовини;
  • сухий залишок;
  • хімічне споживання кисню;
  • біологічне споживання кисню (БСК 5);
  • залізо загальне;
  • азот амонійний;
  • спостерігається зниження розчиненого кисню.

    Відповідно до виявлених порушень суб’єкту господарювання видано припис, – “Довести скиди зворотніх вод до встановленого дозволом нормативу ГДС”.

12-09-18-01

     Крім того, начальника очисних споруд підприємства притягнуто до адміністративної відповідальності за ст.59 КУпАП «Порушення правил охорони водних ресурсів».

     Довідкова інформація:

Глава 7. Адміністративні правопорушення у сфері охорони природи, використання природних ресурсів, охорони культурної спадщини

Стаття 59. Порушення правил охорони водних ресурсів

  • Забруднення і засмічення вод, порушення водоохоронного режиму на водозборах, яке спричиняє їх забруднення, водну ерозію грунтів та інші шкідливі явища, – тягнуть за собою накладення штрафу на громадян у розмірі від трьох до семи неоподатковуваних мінімумів доходів громадян і на посадових осіб – від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
  • Введення в експлуатацію підприємств, комунальних та інших об’єктів без споруд і пристроїв, що запобігають забрудненню і засміченню вод або їх шкідливому діянню, – тягне за собою накладення штрафу на посадових осіб від п’яти до восьми неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.

     Сума одного неоподатковуваного мінімуму доходів громадян у 2018 році в Україні чітко встановлюється в період розроблення та затвердження бюджету на рік. На 2018 рік ця сума становить 17 гривень. Тобто, максимальна сума штрафу може скласти: 8 х 17 = 136 грн.

    Крім цього, готуються матеріали для нарахування завданої шкоди довкіллю внаслідок забруднення поверхневих вод р. Совиця.

    Заступник керівника підприємства Галина Тураш пояснила, що наразі вони усувають виявлені в ході перевірки недоліки у виробництві.

     Читайте також: «В річці Совиця біля Чернівців загинула риба»

Джерело:

Державна екологічна інспекція в Чернівецькій області

Фото: «Вільне життя»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree