Рибалки-камікадзе продовжують виходити на тонку кригу

Рубрика: Новини

02-03-17-01     Ризикуючи власним життям, рибалки продовжують виходити на ще замерзлі водойми. Проте рятувальники попереджають: цього робити вже не можна, аби не трапилось біди. Когось вдається попередити і врятувати, а когось нажаль рятувати вже пізно (ФОТО+ВІДЕО).

     Через різке потепління крига, яка скувала водойми, стрімко тане. Та якщо річки від льоду вже практично звільнились, то на озерах він поки що нікуди не дівся. Рибалки, ризикуючи своїм життям та нехтуючи правилами безпеки, виходять на замерзлі Чернівецькі озера, Тернопільський міський став, та навіть на Дністровське водосховище.

02-03-17-01

    «Ми мали випадок 2 роки тому, коли на середині ставу провалились 2 рибалки і пішли на дно», – розказує начальник водолазно-рятувальної служби в Тернопільській області Василь Козак.

    Та хоч цьогоріч на Тернопільщині у зимовий період трагічних випадків рятувальники ще не фіксували, та аби не довести до біди, попереджають: коли крига чорніє – це ознака того, що вона починає кристалізуватися. Відповідно, стає дуже тонкою і крихкою, тож є загроза провалитись під неї.

   У морозну погоду людину витримує лід товщиною 5-7 сантиметрів, та от коли на вулиці тепло, вона повинна бути завтовшки не менше 15-ти сантиметрів. І хоч така товщина, ймовірно, ще збереглась на середині ставу, біля берегів, де вода прогрілась, крига вже розтанула.

    «Якщо рибалки і виходять на кригу, то ми хочемо нагадати, щоб брали з собою рятувальні жилети. Мали з собою обов’язково мотузку не менше 15-20 метрів: з одного кінця щоб була петля, з іншого – груз, який можна було б залишити біля берега, а з тим шнурком іти ловити рибу. В разі чого, якщо і провалився під лід, кликати на допомогу, людина, яка є на березі за ту шнурівку може допомогти йому вибратись на кригу», – каже журналістам ТВ-4 Василь Козак.

     А ось у Хмельницькій області 28.02.17 рятувальники-водолази ДСНС області дістали тіло 56-річного чоловіка з річки Ушиця поблизу села Чабанівка Кам’янець–Подільського району. Рятувальники додають, що повідомлення про те, що чоловік під час риболовлі провалився під лід та потонув, надійшло від очевидців події 27 лютого о 15:55 годині.

02-03-17-02

    “Того ж дня, рятувальники-водолази прибули на місце події та обстежили 400 квадратних метри дна водойми, але тіла не знайшли. Пошуки продовжили наступного дня, розширивши площу пошуку до 800 квадратних метри, і виявивши тіло потерпілого, доправили його до берега та передали працівникам поліції”, – додають у ДСНС області.

    Рятувальники просять не виходити на тонку кригу, адже необдумана поведінка може загрожувати життю. Лід на водоймах надто крихкий і достатньо лише одного кроку аби опинитися у воді.

    Рятувальники нагадують, не можна випробовувати кригу на міцність. Найшвидше лід гане там, де пробурені лунки, є водорості та стічні води.

    Якщо ви провалились під кригу – не піддавайтесь паніці. Старайтесь вибратись на неї, а якщо це вдасться – не зводьтесь відразу на ноги, а на животі відповзайте у безпечне місце. Коли ви бачите, що хтось пішов під лід, не кидайтесь на допомогу стрімголов. Зважте усі за і проти, адже можете також опинитись у крижаній купелі. Повзком доберіться до місця пролому та киньте потопаючому мотузку, палку, ремінь чи шарф. Проте найкраща порада, аби не провалитись, цінувати власне життя та на кригу у цю пору не виходити.

Джерела:

Телеканал «ТВ-4»

«Управління ДСНС України у Хмельницькій області»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree