Скільки можна виловити риби за добу і якими способами?

Рубрика: Документи, які регламентують любительську та спортивну риболовлю, Новини

03-02-16-01      Дозволяється любительський і спортивний лов риби і водних безхребетних для власних потреб (на водоймах загального користування) – безоплатно та без надання якихось спеціальних дозволів, але …

     Добова норма вилову риби, раків (тобто дозволений улов однієї особи за одну добу перебування на водоймі) встановлена у таких розмірах:

  • риба – 3 кг;
  • раки – 30 шт.

     Вивезення з водойми риби та безхребетних – як у свіжому, так і в обробленому вигляді, – незалежно від терміну перебування на водоймі дозволяється в розмірі не більше за добову норму (за винятком випадків, коли вага однієї рибини перевищує встановлену норму вилову).

     Відповідно забороняється: продаж або скуповування риби, ікри і водних безхребетних та продуктів їх переробки без наявності документа, який підтверджує законність їх придбання, та сертифіката якості. Відповідальність за таке порушення передбачена ст. 88-1 КУпАП: накладення штрафу від 510 грн. до 1700 грн. з можливою конфіскацією риби, інших водних біоресурсів. Якщо ж хтось буде незаконно торгувати “червонокнижною” рибою, то отримає покарання у вигляді штрафу від 1700 грн. до 4250 грн. з конфіскацією цієї риби.

     Любительський лов риби на водоймах загального користування, у позанерествий період, дозволяється з берега або з човна вудками всіх видів (поплавцевою, донною і т.д.) із загальною кількістю гачків не більше п’яти на рибалку, а також спінінгом (із використанням блешні, воблера, джиг-приманки і т.д.).

     Дітям до 16 років самостійний лов риби дозволяється тільки з берега.

     У зимовий період (від льодоставу до скресання криги) дозволяється любительський лов риби на водоймах загального користування – зимовими вудками з блешнею вертикального блесніння з гачком не більше № 10, мормишкою, наживною і живцевою снастями із загальною кількістю гачків не більше п’яти на одного рибака.

     Майте на увазі, що застосування живої насадки (живця) на рибальських снастях не дозволяється із числа заборонених для вилову видів риб, а також тих, для яких встановлено мінімальні розміри.

     Відлов живця дозволяється на водоймах підсакою діаметром не більше 100 см або “хваткою” (“павуком”) розміром 1*1 м з вічком сіткового полотна не більше 10 мм.
Pauk_03-02-16

     Дозволяється ловити безхребетних (якщо ці види не охороняються законом та у дозволений для лову період):

  • гамаруса чи мотиля – однією ручною драгою (підсакою) з діаметром не більше 70 см без застосування механічних пристроїв;
  • раків можна ловити раколовкою – “хапкою” з діаметром не більше 70 см і вічком не більше 22 мм, волосінню з приманкою і рогаткою, “розщіпом” – не більше п’яти снастей на ловця.

Дозволені раколовки наступних конструкцій:

Rakolovka_01

Rakolovka_02

Rakolovka_03

Rakolovka_04

Rakolovka_05

     Що стосується підводного полювання на риб, то воно може здійснюватись на тих же водоймах загального користування, що і любительське рибальство (тільки замість вудки застосовується гарпунна рушниця). Але підводні мисливці повинні мати посвідчення підводного мисливця і не можуть користуватися аквалангами та іншими автономними дихальними приладами. Для безпеки самих же підводних мисливців (як і взагалі пірнальників) важливо, щоб вони попереджали про свою присутність під водою за допомогою спеціальних плавучих сигналів, а у човні був би напоготові напарник.

     Підводне полювання здійснюється з обов’язковим дотриманням вимог Правил любительського і спортивного рибальства щодо строків, місць лову, норми вилову тощо.

      Забороняється лов риби із застосуванням вибухових і отруйних речовин, електроструму, колючих знарядь лову, вогнепальної та пневматичної зброї (за винятком гарпунних рушниць для підводного полювання), промислових та інших знарядь лову, виготовлених із сіткоснастевих чи інших матеріалів усіх видів і найменувань, а також способом багріння (т.зв. “косіння” риби), спорудження гаток, запруд та спускання води з рибогосподарських водойм.

     Забороняється:

  • застосовувати без дозволу органів рибоохорони нові знаряддя та способи лову, які не передбачені Правилами любительського і спортивного рибальства;
  • перебувати на водоймі або поблизу неї з вибуховими та отруйними речовинами, а також зі знаряддями лову, застосування яких у даний час і в цьому місці заборонено, а також зберігати заборонені знаряддя лову на водоймах або поблизу них;
  • вивезення (винесення) риби, раків та інших водних живих ресурсів у кількості, що перевищує добову норму лову, або заборонених до лову правилами рибальства.

     Лов водних безхребетних (мотиль, гамарус, волохокрилець, дафнія, циклоп та інші види) дозволяється безкоштовно на водоймах загального користування для застосування як наживки при риболовлі або для потреб акваріумного риборозведення в кількості не більше 0,1 кг на ловця за добу.

     Рибальство із застосуванням вогнепальної зброї, електроструму, вибухових або отруйних речовин, інших заборонених знарядь лову (в т.ч. сіток, “екранів”, крошень, вершей), вилов водних живих ресурсів у розмірах, що перевищують встановлену добову норму вилову кваліфікується як грубе порушення правил рибальства.

     Відповідальність за грубе порушення правил рибальства передбачена ч. 4 ст. 85 КУпАП: накладення штрафу від 340 грн. до 680 грн. з можливою конфіскацією улову, знарядь і засобів вчинення правопорушення.

     Браконьєр із сітками, який завдав істотної шкоди довкіллю, карається вже Кримінальним кодексом України: ст. 249 передбачає штраф від 1700 грн. до 3400 грн. або обмеження волі на строк до трьох років, з конфіскацією знарядь і засобів незаконного промислу та всього добутого.

     Якщо ж браконьєрство вчинено із застосуванням вибухових, отруйних речовин, електроструму або іншим способом масового знищення риби, заподіяло істотну шкоду природі, або ж здійснено особою, раніше судимою за ст. 249 ККУ, то покарання суворіше: штраф від 3400 грн. до 6800 грн. або обмеження волі на строк до трьох років, або позбавлення волі на той самий строк, з конфіскацією знарядь і засобів незаконного промислу та всього добутого.

     Якщо Ви маєте намір здійснювати заготівлю живця та (або) кормових організмів для акваріумного риборозведення з метою їх реалізації, то необхідно оформити спеціальний дозвіл, який видається органами рибоохорони, та сплатити збір за спеціальне використання рибних та інших водних живих ресурсів, відповідно до постанови КМУ від 6 квітня 1998 р. № 449.

     Забороняється продаж фізичними та юридичними особами (які не мають на це дозволу), сіткових матеріалів, знарядь лову і пристосувань до них, які не дозволені правилами рибальства.

      Відповідно до ч. 1 ст. 85-1 КУпАП за виготовлення, збут чи зберігання заборонених знарядь лову (добування) передбачено накладення штрафу від 153 грн. до 357 грн. з конфіскацією цих знарядь, матеріалів та засобів для їх виготовлення.

     Реклама, чи будь-яка інша діяльність з рекламування чи розповсюдження заборонених знарядь лову (добування) тягнуть за собою накладення штрафу на громадян від 850 грн. до 1700 грн. і на посадових осіб рекламодавця або розповсюджувача реклами – від 1700 грн. до 4250 грн. (див. ч. 2 ст. 85-1 КУпАП).

      Також нагадаємо рибалкам, що вони зобов’язані підтримувати належний санітарний стан водойм, не залишати на берегах водойм і на кризі сміття та інші відходи, не допускати засмічення та забруднення водойм іншим чином, не допускати пошкодження покажчиків, щитів та інших знаків, встановлених на водоймах та на їх берегах.
Musor_03-02-16

     Забороняється миття у рибогосподарських водоймах або в їх прибережних смугах транспортних засобів (за вчинене забруднення довкілля буде штраф від 34 грн. до 170 грн.).

Джерело:

“Івано-Франківськрибоохорона”

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree