Скільки відсотків українців вважають риболовлю своїм хобі?

Рубрика: Новини

    11-12-18-01Цікава інформація: згідно проведеного в листопаді 2018 року соціологічного опитування, 30% українців мають хобі, а 10% з них вважають риболовлю своїм улюбленим хобі. Якщо врахувати, що половина опитаних жінки, а серед жінок захоплення риболовлею досить рідкісне явище, отже виходить, з 100 середньостатистичних українських чоловіків приблизно 6 вважають риболовлю своїм хобі.

     Хобі чи захоплення (від англ. Hobby – захоплення, улюблена справа) – це те, чим людина любить і з радістю готовий займатися у свій вільний час. Захоплення є хорошим способом боротьби зі стресом, гнівом, іншими негативними емоціями. Крім того, захоплення часто допомагають розвинути кругозір. Основна мета захоплень – допомогти самореалізуватися.

     Словом «хобі» в англійській мові в кінці XIII століття називали маленького коня. Згодом, з 1550-х років це слово стало позначати дитячу іграшкову конячку hobbyhorse. Саме поняття «хобі» з’явилося у вісімнадцятому столітті, і було вжито вперше в романі Лоренса Стерна «Життя і думки Тристрама Шенді, джентльмена» (1760-1767). Кожен герой цього роману наділений своїм hobbyhorse, коником – інтересом, улюбленою темою для розмови або повторюваною поведінковою практикою.

    З плином часу призначення хобі по суті не змінилося – воно і зараз потрібно людині для того, щоб проводити з користю вільний час. Причому, важливо, що користь мається на увазі як моральне задоволення і відчуття радості, а не як щось реальне. Так, одним людям хобі допомагає відпочити від специфіки роботи, відчути себе спокійно і мирно. Іншим, воно дає можливість реалізувати потребу у творчості.

     Хобі ділять на види: накопичувальні, мануальні, естетичні, інтелектуальні, азартні, комунікативні, лідерські. Риболовля, як одне з популярних хобі, частково включає в себе всі ці напрямки.

    Характерно, що захоплення людини завжди взаємопов’язані з його характером. З одного боку кожному приємно займатися тим, що властиво його природі. А з іншого – характер людини формується і змінюється під впливом його хобі. При цьому багато людей свідомо обирають собі таке заняття, яке зможе виправити їх слабкі сторони і змінити в кращу сторону.

     Як показують результати листопадового соціологічного опитування*, певне захоплення, хобі має кожен третій українець (30%), тоді як дві третини (63%) жителів України хобі не мають.

11-12-18-01

     Найбільш популярними хобі серед українців є:

 1. Вишивання / в’язання / шиття – 20%
 2. Різні види спорту – 15%
 3. Риболовля / полювання – 10%
 4. Читання книг – 9%
 5. Робота в саду / городі – 4%
 6. Кулінарія – 3%
 7. Квітникарство – 3%
 8. Автомобіль – 3%
 9. Художня самодіяльність (музика / співи) – 3%
 10. Перегляд ТБ-передач – 2%
 11. Малювання / живопис – 2%
 12. Інтернет / соцмережі – 2%
 13. Різьба по дереву / вироби з дерева – 2%
 14. Комп’ютерні ігри – 1%
 15. Подорожі / прогулянки – 1%
 16. Не змогли відповісти – 18%

11-12-18-02

* Опитування проводилося в період з 16 по 26 листопада 2018 року. Опитано 2000 респондента у віці від 18 років і старше. Вибірка репрезентує населення України за статтю, віком, типом населеного пункту та регіоном проживання (за винятком непідконтрольних територій Донецької і Луганської областей, АР Крим, та м.Севастополь). Метод опитування – особисте формалізоване інтерв’ю (face-to-face). Максимальна похибка вибірки не перевищує +/- 2,4%.

Джерело:

Research & Branding Group

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree