Троє мігрантів-рибалок прославились на весь світ

Рубрика: Новини

06-01-18-03     Під час нещодавних пожеж у Греції загинуло понад 90 осіб, а сотні людей були змушені тікати в море, коли полум’я наближалося, інші опинилися в пастці на узбережжі. Тут їм на допомогу прийшли рибалки-мігранти і врятували з вогняної пастки десятки людей, інформує ВВС (ФОТО)

     Незрозуміло, скількох точно людей вони врятували від пожежі, але міністр внутрішніх справ Греції Алексіс Харітсіс сказав, що троє мігрантів, разом із грецькими колегами, врятували “десятки наших співвітчизників”.

06-01-18-03

     В середу Греція надала громадянство трьом мігрантам-рибалкам – двом єгиптянам і албанцю – які рятували греків від руйнівної пожежі біля Афін у липні минулого року.

     На урочистій церемонії президент Греції Прокопіс Павлопулос подякував рибалкам за прояв “солідарності та людяності” шляхом порятунку десятків людей.

06-01-18-02

     “Тепер ви також європейські громадяни, і тому ви можете навчити всіх наших партнерів, які не розуміють цінностей Європи, робити те, що вони повинні робити”, – сказав він.

     Надзвичайно сильні пожежі, які поширювались вітром, охопили значну частину півострова Аттика, а курортне місто Маті було серед найбільш постраждалих районів. Тоді у лісових пожежах загинуло не менше 90 чоловік.

     Очевидці розповідали, що сотні людей були змушені тікати в море, коли полум’я наближалося, але інші опинилися в пастці на узбережжі. Мігранти, які отримали громадянство в середу: Джейк Гані з Албанії, Ібрагім Махмуд Муса та Емад Аль Хаймі з Єгипту, ризикуючт власним життям рятували людей від вогню.

06-01-18-01

    Президент Павлопулос заявив, що дії рибалок “посилають Європі послання” напередодні важливих європейських виборів у травні. Він назвав це посланням “до формувань популізму та ксенофобії, які виступають проти духу європейської людяності та солідарності, прикладом якої є троє рибалок”.

    Один з рибалок, Ібрагім Махмуд Муса у коментарі Афінському інформаційному агентству, заявив, що в таких надзвичайних ситуаціях “не існує жодної релігії, немає чорного і білого – коли хтось бачить щось подібне, він повинен піти туди й навіть віддати своє життя, аби допомогти врятувати людей. І я хотів би передати послання всім іноземцям, що всі вони повинні поважати місця, де вони живуть”.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree