У Чернівцях завершилось будівництво очисних споруд на річці Прут

Рубрика: Новини

29-12-16-04         За чотири роки побудували і 28.12.16 запустили два піскоуловлювачі, які були побудовані у рамках реалізації тристороннього проекту України, Молдови та Румунії “Покращення екологічної ситуації в басейнах річок Прут і Дністер”. Тепер є надія, що вода в річці не буде пахнути каналізацією і нижче міста можна спокійно ловити рибу (ВІДЕО).

     Ще в 2013 році Чернівецька міська рада виграла грант ЄС на встановлення піскоуловлювачів на річці Прут. Тодішній секретар Віталій Михайлішин запустив проект. Угодою передбачалося, що Євросоюз виділяє на очисні споруди 426 тисяч євро, а міськрада у співфінансуванні – 61 тисячу євро. Але через зволікання нинішньої влади реалізація цього проекту загальмувалася. Інфляція також зіграла свою роль.

29-12-16-02

     Це сучасні пісколовки горизонтального типу, що дозволяють відмивати пісок, який попадає на міські очисні споруди. Потужність пісколовок – 100 тисяч метрів кубічних на добу.

29-12-16-05

     «Робота з будівництва пісколовок виконана якісно», – зауважив Олександр Шумейко, заступник начальника КП ” Чернівціводоканал”. «Далі будуть відпрацьовані режими роботи».

29-12-16-03

     На встановлення пісколовок витратили один мільйон 159 тисяч 190 євро.

29-12-16-04

     «Проект розпочинався ще в 2013 році. У нас були певні проблеми з цим проектом», – розповів Олексій Каспрук, мер Чернівців. «По-перше, частину коштів ЄС, які прийшли на рахунки міської ради, по закону ми мали продати. Це продавалося по курсу 10 гривень за євро. Тому виникла курсова різниця. Крім того, після того, як сам проект почав розроблятися, виявилось, що є конструктивні зміни, додаткове обладнання, відповідно, вартість робіт зросла на 250 тисяч євро. Але ЄС вже не міг зі свого боку збільшити фінансування. Тому нам потрібно було збільшувати фінансування з міського бюджету».

     «Це далося дуже непросто», – зауважив О. Каспрук. «Не з першого разу депутати підтримали цей проект. І взагалі, мова йшла про невиконання міською радою своїх зобов’язань у випадку, якщо би ми не профінансували. І цих очисних споруд не було би. А це, відповідно, і екологія, і штрафи на “Чернівціводоканал” за забруднення довкілля тощо. В результаті, кошти були виділені, був проведений тендер. Сьогодні закінчилися роботи. Частка співфінансування склала приблизно 60 на 40. Тобто 40 – це міський бюджет, 60 – з коштів ЄС».

Джерела:

Відео – ТК «Чернівецький промінь»

Фото – газета «Молодий Буковинець»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree