У Китаї вимер найбільший вид прісноводних риб

Рубрика: Новини

     08-01-12-01Китайські вчені заявили про повне зникнення веслоносів – найбільших прісноводних риб сучасності. У довжину ці риби досягали 7-ми метрів і вагою до 250 кг. Вчені припускають, що останній представник цього виду помер між 2005 і 2010 роком (ФОТО)

    «Екосистема мегаріки Янцзи була притулком різноманітної водної мегафауни, – йдеться в статті, опублікованій в журналі Science of the Total Environment. – Однак посилюється дія різних антропогенних стресорів призвело до триваючого скорочення її біорізноманіття».

08-01-12-01

    Ці короткі фрази точно і сухо позначають справжню екологічну катастрофу, яку пережила і продовжує переживати велика азіатська ріка. Не так давно китайський уряд оголосив десятирічний мораторій на рибальство в Янцзи, намагаючись виправити становище. Але для багатьох річкових мешканців ці заходи вже дуже запізнилися.

    Через перелов і судноплавство, забруднення і греблі вимерли деякі унікальні види, що жили в Янзци, включаючи річкових дельфінів. Новою жертвою пали китайські веслоноси (Psephurus gladius), які були, можливо, найбільшими прісноводними рибами в світі. За деякими повідомленнями, вони виростали в середньому до трьох-чотирьох метрів в довжину і набирали масу близько 250 кілограмів, а найбільший екземпляр досягав семи метрів.

    Ендеміки Янцзи – веслоноси – не мали близьких родичів, а їх м’ясо високо цінувалося в місцевій кулінарії. Коли чисельність цих риб стала швидко скорочуватися, китайська преса навіть охрестила їх «водними пандами», вказуючи і на важливе значення цих риб, і на неможливість їх розведення в неволі. На відміну від панд, затримати повне зникнення веслоносів не вдалося.

     За оцінками вчених з Китайської академії рибництва, «функціонально вимерлим» вид став в 1993 році, ще до того, як Міжнародний союз охорони природи і природних ресурсів присвоїв йому статус, за яким вид знаходиться на межі зникнення (в 1996-му). Подальша доля виду була вирішена. Виходячи зі статистики декількох сотень повідомлень про спостереження веслоносів в 1981-2003 роках, останній представник цього виду помер між 2005 і 2010 роком.

Джерело:

Публікація в журналі Science of the Total Environment

Фото: ANN

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree