У річці Прут завелись КРОКОДИЛИ

Рубрика: Новини

06-04-16-02     Під час пікніку на березі річки Прут два студенти побачили КРОКОДИЛА. Можливість існування цих рептилій у Пруті підтверджують біологи та рятувальники (ВІДЕО).

     Після занять два студента Костянтин і Валентин відправились на річку Прут в районі міського пляжу, але аж ніяк не очікували побачити справжнього крокодила. Хлопці розповідають, що від такої несподіванки звісно злякались. Щоб довести одногрупникам свою правоту, зробили кілька фотографій а про відпочинок з шашликами забули.

     Слова хлопців підтверджують і біологи. Виявляється, те, що в річці могли завестись рептилії припускали і раніше, а потім почали вже фіксувати факти їх перебування у водоймі. Як до Прута могли потрапити крокодили біологи пояснюють просто – від чисельних колекціонерів екзотичних тварин.

     Розповідає кандидат біологічних наук Андрій Шевадзуцький: «Випадково чи навмисно крокодили покинули територію проживання і потрапили в річку, це саме є крокодил, який полюбляє прісноводні водойми, розміри від 3 до 3,5 м, він має від 66 до 68 зубів».

     Вже у водоймі рептилії почали розмножуватись. Про величину їхньої популяції фахівці поки що мовчать. Здебільшого болотяні крокодили харчуються птахами, зміями та іншим, однак часто нападають на більшу здобич – людей.

      «Коли вони голодні і бачать перед собою жертву то вони як хижі звірі можуть напасти на людину, щорічно від їхніх зубів є немало каліцтв і навіть летальних випадків. 10 м це та мінімальна відстань яку ця тварина не зможе здолати в одну мить», – розповідає Андрій Шевадзуцький.

     Саме такої дистанції до води рекомендують дотримуватись біологи, однак зазначають, що часто рептилії виходять за межі водойми, що становить неабияку небезпеку.

     Цю ситуацію вже зафіксували в рятувальній службі, тому найближчим часом значно збільшать кількість рятувальних підрозділів на річці Прут.

     Розповідає речник управління ДСНС України у Чернівецькій області Сергій Бобчук: «Хотілось би звернутись до мешканців міста бути обережними на воді, якщо Ви перебуваєте біля річки Прут потрібно завжди пам’ятати, що це можна робити лише в тих місцях, де є рятувальники, які в разі небезпеки можуть надати допомогу. В інших місцях гарантувати вашу безпеку ми не можемо».

     В одночас біологи разом із екологічною службою проводитимуть спеціальні рейди з відлову крокодилів та шукатимуть шляхи подальшої ліквідації цієї небезпеки.

Джерело:

ТК «Чернівці»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree