В Україні з 11.06.17 відкривається навігація суден

Рубрика: Новини

05-06-17-01     Відкривається навігація маломірних суден з 11 червня і триватиме до початку льодоутворення. Однак, згідно діючого законодавства дозволяється експлуатувати на водоймах маломірні човни, які пройшли реєстрацію та обов’язковий щорічний техогляд (ФОТО).

     Підлягають реєстрації всі човни довжиною понад 2,5 м (в тому числі надувні), або на які можна встановити двигун, неважливо, якої потужності та типу. Наприклад, якщо на гребний резиновий човен можна встановити навісний транець для кріплення мотора до човна (а прикріпити транець можна до будь-якого надувного човна), то такий човен також підлягає реєстрації і щорічному техогляду.

05-06-17-01

     При цьому на водних об’єктах забороняється експлуатація та стоянка наступних маломірних суден – човнів:

  • які не зареєстровані;
  • які не пройшли щорічного техогляду;
  • на яких відсутні нанесені бортові номери.

05-06-17-02

     Також щасливі власники човнів повинні пройти курси капітана і отримати відповідний сертифікат (це як водійські права на керування автомобілем), щоб мати право керувати як корпусним моторним катером чи кораблем, так і щоб веслувати на гумовому човні, довжиною більше 2,5 м.

05-06-17-03

    Більш детально з правилами реєстрації надувних човнів та моторів можна ТУТ.

     У більшості рибалок-любителів, крім щорічного техогляду та дуже складної процедури реєстрації, викликає подив і нерозуміння той факт, що на яхти, корпусні катери, або на кораблі із потужними моторами потрібно оформлювати такі ж самі документи, як і на надувні човни із слабенькими моторами.

18-09-16-01

     Очевидно, давно назріла необхідність у внесенні змін в законодавство, яке регламентує реєстрацію та експлуатацію резинових надувних човнів із слабкими моторами (до 10 чи до 5 к.с.).

     Наприклад в більшості країн колишнього СНД на надувний човен потрібні лише документи з магазину, щоб можна було доказати, що він куплений, а не крадений.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree