Вчені-океанологи виявили рибу, яка пересувається по дну «на ногах»

Рубрика: Новини

     07-01-12-01Американські вчені з Національного управління океанічних і атмосферних досліджень (NOAA) виявили рідкісну рибу-вудильника (морський чорт), яка пересувається на плавниках, як на ногах (ФОТО і ВІДЕО)

    Риба була знайдена на глибині 900 метрів. Її зняла спеціальна глибоководна камера, яку використовували фахівці NOAA при вивченні морського дна. На відміну від інших риб даного виду, ця риба пересувалася по піску на своїх плавниках, використовуючи їх, як ноги.

07-01-12-01

     Довідкова інформація:

    Вудильник або морський чорт – це глибоководна риба, довжина якої сягає 150 сантиметрів, а вага – до 50 кілограмів. Це малорухливі риби з великою сплощеною головою, величезним ротом і великим шлунком. Ці риби мешкають на дні, нерідко на значних глибинах, в тропічних і помірно теплих водах Атлантичного, Тихого і Індійського океанів.

07-01-12-02

    Полює риба на свою здобич, як правило, із засідки: в очікуванні здобичі морський чорт абсолютно нерухомий і навіть затримує дихання, здійснюючи вдихи через 1-2 хвилини. І тільки “приманка” на кінці його променя-вудилища тріпоче над зімкнутим ротом, як маленький прапорець, приманюючи жертву. Варто рибі або якісь тварині наблизитися до приманки, як величезна паща розверзається і тут же змикається знову, поглинаючи жертву. Ці рухи відбуваються з такою блискавичною швидкістю, що за ними просто неможливо встежити.

    Ненажерливий хижак у великій кількості поглинає придонних риб: тріску, камбалу, бичків, піщанок, дрібних акул і скатів, вугрів і інших придонних риб, а іноді і великих безхребетних – крабів. Іноді для харчування він піднімається в товщу води, і тоді його жертвами можуть виявитися не тільки риби (оселедець, скумбрія), але навіть і водоплавні птахи.

    Зазвичай напади на сплячих на поверхні води птахів закінчуються для хижака сумно: відомі знахідки загиблих вудильників, які загинули намагаючись проковтнути надто великою здобиччю.

Джерело:

Відео Viasat Nature HD

     Ознайомитися також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree