У жовтні 2018 року вчені провели чергове дослідження мешканців берегів р. Прип’ять у Чорнобильській зоні. На березі річки розставляли рибу в якості приманки і встановлювали фотопастки для фіксації тварин, які зацікавляться приманкою (ФОТО)
Нове дослідження, опубліковане в журналі Food Webs, показало, що кількість і різноманітність диких тварин в зоні відчуження Чорнобильської АЕС з кожним роком все збільшується.
Доктор Джеймс Бізлі з Університету Джорджії і його колеги використовували для спостереження за тваринами фотопастки, які розміщували на берегах річки Прип’яті та прилеглих іригаційних каналах. Поблизу вони залишали рибу в якості приманки.
98% тушок риби були з’їдені протягом одного тижня найрізноманітнішими тваринами.
В ході 83 тестів камери зняли 10 видів ссавців і 5 видів птахів, а саме: польову миша, жовтогорла миша, миша-крихітка, сойок, сорок, єнотовидних собак, американську норку, видру, вовків, ворона і орлана-білохвоста.
Орлан-білохвіст, американська норка і річкова видра потрапили на камеру вчених в Поліському державному радіаційно-екологічному заповіднику вперше.
Вперше масштабні дослідження біорізноманіття Чорнобильської зони почалися в 2015 році. З тих пір вченим вдалося сфотографувати тут навіть ведмедя і зубра. А популяція вовків в зоні відчуження збільшилася настільки, що вони почали мігрувати до Росії.
З кожним роком видове різноманіття тварин збільшується. У найближчому майбутньому вчені планують досліджувати іхтіофауну самої річки Прип’ять в районі Чорнобильської зони відчуження. Очевидно, там їх теж чекають приємні сюрпризи.
Джерело:
Публікація досліджень в журналі Food Webs
Ознайомитись також:
- Троє мігрантів-рибалок прославились на весь світ
- Мобільний будинок на колесах для зимової риболовлі
- Глобальне потепління призводить до появи риб-мутантів
- Скільки відсотків українців вважають риболовлю своїм хобі?