Вчені створили роботизовану дистанційно керовану рибу

Рубрика: Новини

    23-03-18-01Винахідники із Массачусетського  технологічного інституту поставили перед собою  мету створити пристрій для фіксування підводного світу без відлякування морських жителів. Оскільки в присутності людей водні мешканці змінюють свою поведінку, тому, для виконання цієї цілі найкраще підходить дистанційно керований робот у вигляді риби (ВІДЕО).

     Новий робот виглядає у воді, як справжня риба: має плавники, ворушить хвостом. Рибу-дослідника випробували на кораловому рифі, поблизу остова Фіджі. Морських жителів не лякає присутність робота, йому вдається підпливати достатньо близько до них.

23-03-18-01

    Цікаво, як відреагують на робота-рибу підводні хижаки? Адже всім відомий той факт, що наприклад акули часто кусають навіть неїстівні предмети, а тут така натуральна схожість і форми і рухів.

      “Нова версія SoFi для Soft Robotic Fish – це крок вперед від попередніх поколінь роботизованих риб, оскільки нею можна маневрувати вгору і вниз на глибину до 18 метрів. Є камера, вбудована в риб’яче око. І робот не просто схожий на рибу, він також рухається, як вони, має хвилястий хвіст, щоб просуватися у воді”, – повідомляє журнал Science Robotics.

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree