Вчені у Чернівцях в лабораторії вирощують зникаючі місцеві види риб

Рубрика: Новини

23-01-21-01    У лабораторії Чернівецького інституту біології вирощують червонокнижних риб, зокрема стерлядь, марену і вирезуба. Більшу частину підросли малюків випускають в басейни річок Прут і Дністер (ФОТО і ВІДЕО)

    Доцент кафедри Інституту біології, хімії та біоресурсів Чернівецького національного університету Олексій Худий розповів, що в Дністрі є свій автохтонний осетровий вид – стерлядь, це продуценти чорної ікри, чим вона і цінна. Стерлядь – один з найменших представників, додав доцент.

23-01-21-02

     Коли риби були личинками, за ними доглядали як за малими дітьми. За словами аспірантки Інституту Ольги Фрунзе, іноді доводилося годувати їх вночі і вдень – цілу добу. Вона додала, що стерлядь має нижній рот, за допомогою якого забирає їжу з дна – це донні види риб.

23-01-21-01

     У той же час корм для риб насичують пробіотиками, а воду для потреб лабораторії беруть з міських мереж. Для очищення використовують біологічний фільтр – спеціальні мікроорганізми.

     Також безперебійно працюють компресори, які насичують воду киснем. Для цього нещодавно встановили сонячні батареї, адже півгодини без світла – і риба гине. Директор Інституту біології, хімії та біоресурсів повідомив, що зараз вони не залежать від електрики міста.

     Зменшення чисельності відповідних риб пов’язано не тільки з браконьєрством, а й зі змінами в природних середовищах. Вчені переконані, їх напрацювання зможуть допомогти підприємствам, які захочуть вирощувати рідкісні види риб.

     З одного боку – задовольняємо попит людей в сировині риб. А частину вирощених особин випускаємо в природні умови, і так ми поповнюємо популяцію, – член Нацкомісії з питань Червоної книги Ілля Чорней.

     Червонокнижні види досить дорого обійдуться браконьєрам, адже за верізуба причорноморського передбачений штраф – 10 тисяч гривень. За стерлядь прісноводну – у п’ять разів більше.

     Ознайомитись також:

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree