Вчені виявили найстарішу прісноводну рибу в історії, вік якої становив 112 років. Вона відноситься до виду Ictiobus cyprinellus. Вік цієї особини перевищує очікувану тривалість життя будь-якої відомої прісноводної риби майже на 40 років (ФОТО)
При цьому найстаріша з відомих морських риб і хребетних – це гренландська акула (Somniosus microcephalus), яка може жити століттями.
В рамках свого дослідження вчені виловили велику кількість риб-представниць цього виду з 2011 по 2018 роки. Після встановлення на них міток вчені продовжили вивчення з метою визначення віку.
В результаті з’ясувалося, що замість 20 передбачуваних років риба в середньому може жити близько 80-90 років. При цьому вік найстарішої особини виявився значно більшим.
Довідкова інформація:
Найстаріша з відомих морських риб і хребетних – це гренландська акула (Somniosus microcephalus), яка може жити століттями.
Акула ґренландська, або малоголова полярна акула, або атлантична полярна акула (лат. Somniosus microcephalus) – вид роду полярних акул сімейства сомніозових акул загону катраноподібні. Живе у водах Північної Атлантики. Ареал простягається набагато далі на північ, ніж у інших акул. Розмножується Яйцеживородні. Ці повільні акули харчуються рибою і падлом. Є об’єктом рибальського промислу.
Максимальна зареєстрована довжина 6,4 м., а маса близько 1 тонни. Найбільші особини можуть досягати 7,3 м і важити до 1,5 т. Проте в середньому довжина цих акул коливається в межах 2,44-4,8 м, а вага не перевищує 400 кг.
Ознайомитись також:
- Вчені виявили новий незвичайний вид риб (ФОТО)
- Чому далеко не всі лелеки повертаються із теплих країв? (ФОТО)
- Вчені приємно здивовані: фауна Чорнобильської зони вражає різноманітністю (ФОТО)