Всеукраїнський анти рекорд: за один місяць затримано 300 браконьєрів

Рубрика: Новини

04-09-18-01     В Черкаській області за серпень на Дніпрі затримано 300 браконьєрів, які незаконно виловили 2 тис. 200 кг риби. Порушники Правил рибальства за місяць завдали збитків рибному господарству на суму понад  400 000 гривень. Через такі масштабні вилови риби браконьєрами водна фауна Дніпра значно збідніла (ВІДЕО).

     Переповнений човен ледь не тоне під берегом Канева, а рибалки на ньому не поспішають виконувати вимоги патрульних. Коли ж врешті швартуються – з їхнього човна рибні охоронці витягують із десяток мішків із рибою та сітками. За 280 кг незаконно зловленої риби браконьєрам загрожує штраф у 130 тис. грн.

     “Браконьєри не зізналися, була викликана слідчо-оперативна група, яка на сьогодні працює і доводить вину. Вилучений човен з двигуном”, – звітує головний держінспектор черкаського рибоохоронного патруля Володимир Драй.

     У Черкаському районі двох браконьєрів патрульні затримали на гарячому – ті ловили рибу сітками. Доки наздогнали – порушники встигли викинути улов.

     “Хотів риби спіймати, викинув сітки у воду і все, тікав. Щоб штраф не платити”, – зізнається Сергій.

04-09-18-01

Самий чесний браконьєр в Україні

     А от його товариш Ігор Калайда, як і більшість рибалок, не зізнався: “Може його примусили це сказати. Я не знаю, я його забрав з острова і привіз сюди. Де він був цей час – я не знаю”.

    Викидають рибу, тікають та відмовляться визнавати провину – такі порушники справжня проблема для патрульних, адже щоб притягнути до відповідальності, треба знайти улов. Для цього викликають водолазів.

     “Складнощі є, занадто багато трави – нічого не видно. Навпомацки все. Багато мулу підіймається, не видно”, – коментує водолаз Геннадій Сорока

     За пів години підводного пошуку сітки з рибою знайшли та викликали поліцію. На порушників склали протокол – мають заплатити 2 тис. грн штрафу і ризикують лишитися без човна.

     Щодня на Черкащині чергують вісім рейдових груп рибоохоронного патруля. Щоб залишитися для браконьєрів непоміченими – постійно змінюють місця патрулювань. Завдяки таким хитрощам за останній місяць затримали більше 300 порушників і вилучили в них понад 2 тис. кг риби.

    В державну скарбницю порушники мають заплатити близько 400 тис. грн штрафу. Інспектори рибоохоронного патруля нагадують, що рибалити можна, але лише на звичайні вудки або спінінги із дотриманням Правил рибальства.

Джерело:

5 канал

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree