Вся ставкова та річкова риба в Чернівецькій області продається НЕЗАКОННО!

1

Рубрика: Новини

30-03-16-01     На ринках Чернівецької області продають різноманітну живу рибу, як виловлену у ставках, так і річкову. Для роз’яснення правомірності такої торгівлі звернемось до фахівців.

     Однієї неділі на Центральному ринку Кельменців на вибір покупців була представлена жива риба в асортименті, в тому числі і червонокнижний вирезуб, а тижнем пізніше, якщо хтось і хотів придбати рибу, то її взагалі не було. Відсутність цього продукту зумовлена посиленою увагою голови районної ради та кореспондентів районної газети до того, чи законною є торгівля рибою, яка продається на Центральному ринку Кельменців кожної неділі.

     Щоб залагодити всі непорозуміння та з’ясувати, яку рибу все ж можна продавати, звернулись за коментарем до директора обласного Департаменту екології і туризму Ярослава Когутяка. За словами Ярослава Мироновича, на території Кельменецького району немає жодних законних промислових риболовних бригад, як це було раніше, тому вилов будь-якої річкової риби з метою продажі, а тим більше торгівля нею, є заборонені.

     Реалізовувати дозволено тільки ставкову рибу. Але і тут є деяка невизначеність, оскільки у договорах оренди ставків вказано, що орендар може займатися лише розведенням риби, і не мають права її виловлювати та збувати.

     І все ж, які кроки повинні зроби продавці живої риби для того, щоб ні в кого не виникло жодних запитань щодо законності їхньої діяльності, запитали у головного державного інспектора «Чернівцірибоохорона» у Кельменецькому районі Анатолія Клепака. Як він розповів, щоб продавати рибу на ринках області, необхідно мати сертифікат якості та документи, які підтверджують законність її придбання.

     Для роз’яснення, щодо отримання сертифікату якості риби звернулись до начальника управління ветеринарної медицини у Кельменецькому районі Віктора Кувіла. Реалізатори пред’являють в лабораторію ветеринарно-санітарної експертизи зразок риби. Якщо вона відповідає всім показникам якості, надається експертний висновок на право реалізації. Лише за наявності такого висновку адміністрація ринку може надати продавцю риби торгове місце.

     Оскільки орендарі ставків не мають дозволу на вилов і продаж риби, виникає запитання: де продавцям риби отримати документи, які підтверджують законність її придбання?

      Працівники рибоохорони систематично здійснюють рейдові перевірки щодо виявлення риби, яка реалізовується на ринках Кельменеччини, та фіксують порушення з незаконного продажу свіжої риби, після чого на продавця складається адміністративний протокол, який передається до суду. Передбачені штрафні санкції складають приблизно 600 грн. за продаж річкової риби, та більше 4000 грн. за продаж червонокнижної риби.

Джерело:

Газета «Рідне Слово»

Поделитесь информацией:

Давайте дружить:

Комментарии: (1)

дурість пишуть, вдоговорі записується що орндар має право власності на посадковий матеріал та вирощену товарну продукцію,на прибуток від її реалізаціїї

Оставить комментарий

Comment Spam Protection by WP-SpamFree