Зима – один з найскладніших періодів для жителів водойм. При значній товщині льоду зменшується кількість води у водоймах, а сніг заважає проникненню сонячного світла. Всі ці чинники призводять до зниження вмісту кисню у воді, який необхідний для нормального виживання водних біоресурсів. Як наслідок – у водоймах виникають заморні явища (ФОТО)
Для нормальної життєдіяльності риб, що є в наших водоймах, повинні бути сприятливі природні умови. Але зараз по Україні поширюються морози й заметілі – річки, ставки вкрилися товстим шаром льоду та снігу. З кожним днем кисню, без якого існування риби у водоймах неможливе, стає менше.
Для запобігання задухи риби під товстим крижаним покривом застосовують роками перевіриний метод: прорубування лунок, в які встановлюють снопи очерету. Такі роботи слід виконувати обережно, із дотриманням заходів безпеки.
Якщо насичувати водойми киснем, можна захистити водних мешканців від загибелі в холодну пору року. Пам’ятайте, що сприятливі умови зимівлі риби – це запорука їх збереження для нересту навесні і влітку.
Ознайомитись також:
- Як соми зимують в річці? (ФОТО і ВІДЕО)
- Місячний календар рибалки на 2021 рік (ФОТО)
- Особливості зимової ловлі карася з льоду (ФОТО)