Колись, дуже-дуже давно, лосось вважався в Німеччині їжею для бідних – так багато його там водилося, але в 1950-их роках лосось повністю зник з німецьких річок і озер (ФОТО)
Відновлення популяції риби – справа рук самих рибалок. Цей проект здійснюється в східнонімецькій федеральній землі Саксонія-Ангальт вже більше десяти років. Щороку восени в тутешню річку Нуте, що впадає у притоку Ельби – Хафель, випускають приблизно 20 тисяч піврічних атлантичних лососів, вирощених на спеціальній фермі в Данії.
Підтримку місцевим ентузіастам надають вчені з Потсдамського інституту внутрішнього рибальства (IfB).
На фото один з учасників проекту – рибалка-любитель Роберт Френцель (Robert Frenzel)
Коли і чому лосось зник з німецьких річок
Вони зникли тут ще в кінці XIX століття. У Ельбі останнього лосося з природної популяції виловили в 1912 році. Вже тоді були спроби випускати в річки молодих штучно розведених риб, але не дивлячись на ці зусилля в 1930-х роках лосось в Ельбі все ж зник через надмірний вилов, забруднення річок в регіоні в результаті індустріалізації, будівництво гребель для водяних млинів і так далі.
Загальна протяжність річки Нуте (Nuthe) в Саксонії-Ангальт становить всього близько 40 кілометрів. Перших молодих лососів тут випустили в 2009 році
Вважається, що в цілому в Німеччині лососі пропали в 1950-х роках. Перший проект з відновлення популяції було розпочато в 1983 році на Рейні. Перші риби, які повернулися на нерест, були помічені в верхній течії Рейну в 1997 році. Як зазначає агентство DPA, після довгої відсутності перші лососі були помічені в цих місцях на річці Нуте в 2011 році.
Риби, яких випустили в річку Нуте цієї осені – вірніше, ті з них, які виживуть, повинні повернутися сюди приблизно через чотири роки. Проект фінансується з коштів, одержуваних від видачі рибальських ліцензій. Щорічно – близько 14 тисяч євро.
Джерело:
Публікація у виданні «Цербст»
Ознайомитися також:
- В Англії зловили найбільшого коропа вагою 34 кг (ФОТО)
- Рибину рекордної ваги незвичайним способом виловив житель Каліфорнії (ФОТО)
- На берегах річки Абанат черв’яки їдять каміння і перетворюють його на пісок (ФОТО)