Часто, впіймавши цю рибу, рибалки приймають її за дрібного підлящика, якого за Правилами рибальства потрібно випускати назад у воду, хоча, це зовсім інший вид. Згідно діючих Правил рибальства лящів розміром менше 32 см взагалі ловити не можна, їх потрібно відпускати, тоді, як густеру меншого розміру дозволено ловити. Та й штраф за одного незаконно спійманого ляща 170 грн., а за густеру 34 грн. У цій статті розглянемо зовнішні ознаки, які дозволяють відрізнити густеру від ляща (ФОТО).
Мешкає густера в тих самих водоймах, що і лящ, ловиться на ті ж снасті і на ту ж наживку, і зовні вони дуже схожі.
Хто це, густера чи підлящик?
Опис зовнішнього вигляду і звичок густери.
Густера – риба невеликого розміру. У віці шести років в річках досягає розміру 18-20 см, вагою 200-250 г. У водосховищах густера в цьому віці дещо крупніша: довжина 21 см, вага 280 г. Густера зграйна риба, причому найчастіше ходить спільними зграями, разом з лящами. Великих пересувань в річці не робить, але для пошуку їжі, або на запах прикормки, зрозуміло, робить значні переміщення. Любить триматися в глибоких місцях, в заплавах, затонах, старицях з м’яким мулистим дном. І ловиться густера часто разом з лящами.
Тіло густери плоске високе, з великою лускою. Голова середніх розмірів, очі збільшені, рот невеликий. Спинка риби з синюватим відливом, боки сріблясті, черевце біле. Спинний, анальний і хвостовий плавники сірого кольору, парні грудні та черевні плавники світлі з червоним або злегка оранжевим відтінком.
Харчується густера головним чином донними організмами: личинками комах (мотиль та ін.), черв’яками, молюсками, придонними рачками.
А це лящ.
Основні відмінності густери від підлящика.
Густера і лящ відносяться до одного «сімейства» – коропових, тому вони досить схожі. Однак, якщо уважно придивитися, можна між ними виявити досить істотні відмінності:
- очі – у гуспери очі великі, випучені, а у ляща середнього розміру і опущені вниз;
- луска – у густери велика луска, а у ляща дрібна і густа;
- глоткові зуби – якщо заглянути рибі в рот, то можна помітити, що у густери два ряди, а у ляща один;
- анальний плавник – у густери від 19-24 променів, а у ляща від 25 до 29, в загальному, у ляща довший;
- грудні і черевні парні плавники – це ймовірно найяскравіша відмінність: у ляща вони сіро-чорні, а у густери присутнє забарвлення – від червоного, іноді з відтінками помаранчевого, і аж до відтінків жовтого.
Використовуючи цей опис, тепер кожен рибалка зможе зрозуміти, який вид риби у нього в руках.